• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-4314-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد:

پیکر ۶نفر از جانباختگان پرواز "تهران -یاسوج" هنوز پیدا نشده است

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون پیکر ۶ نفر از جانباختگان سقوط هواپیمای "تهران-یاسوج" پیدا نشده است.

کامروز امینی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: از ابتدای وقوع سانحه هوایی پرواز "تهران _یاسوج" وظایف ما در زمینه احراز هویت، تعیین علت فوت و صدور جواز دفن مورد بررسی و تفکیک قرار گرفت .

وی اظهارکرد: از ابتدای حادثه سقوط هواپیما تاکنون تعداد ۲۱۲ بافت انسانی متعلق به 60 مسافر جانباخته توسط امدادگران هلال احمر کشف و به پزشکی قانونی استان تحویل داده شد .

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: تاکنون با کار کد گزاری، نمونه برداری و انجام آزمایش‌های ژنتیکی و جواب نمونه ها بر این اساس بود که اسامی 60نفر از جانباختگان پرواز "تهران – یاسوج" در کد نمونه ها بود که از این تعداد 22نفر شرایط تحویل به خانواده ها را داشتند.

امینی با بیان اینکه پیکر 38 نفر دیگر از جانباختگان این حادثه به دلیل کامل نبودن، شرایط تحویل به خانواده‌ها را ندارند، تصریح کرد: تاکنون اسامی 6 نفر از جانباختگان این سانحه هوایی(کادر پروازی و مسافران) هنوز در نمونه های که به پزشکی قانونی ارسال شده وجود نداشت.

وی با اشاره به شرایط تحویل اجساد جانباختگان ادامه  داد: امیدواریم با ادامه روند جستجو ی بقایای پیکر جانباختگان در ارتفاعات دنا توسط هلال احمر هر چه سریعتر مابقی پیکر ها پیدا شوند.

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در صورتی که پیکر‌های جانباختگان با انجام آزمایش‌های ژنتیکی کامل شوند یا دستگاه‌های ذیربط پایان جستجو را اعلام کنند ما موظف به تحویل پیکر‌های فوت شدگان به خانواده هایشان هستیم .

امینی اضافه کرد: تاکنون خانواده‌هایی که پیکر‌های عزیزانشان را تحویل نگرفته اند و نیاز به گواهی فوت داشته اند طبق ضوابط قانونی و به دستور مقام قضایی برای آن‌ها گواهی فوت صادر شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: