• شنبه ۱۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-4214-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

برآورد اولیه از خسارت زلزله سی سخت به ۴۵۰۰واحد مسکونی روستایی و شهری


معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از برآورد خسارت ۴۵۰۰ واحد مسکونی در پی زلزله ۵.۲ ریشتری سی سخت خبرداد.
"عزیز فیلی "در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: تاکنون ۴۵۰۰ واحد مسکونی شهری و روستایی شهرستانهای بویراحمد و دنا که در پی زلزله ۵.۲ ریشتری چهارشنبه، ۱۲ اردیبهشت دچار خسارت شدند، ارزیابی از سوی بنیاد مسکن صورت گرفت.
وی اظهارکرد: مشکلات آب حوزه شهری شهر مادوان و برخی مناطق یاسوج روز گذشته رفع شده و به وضعیت قبل از زلزله برگشت و آب مناطق روستایی که قطع شده بود نیز بجزء روستای "ده برآفتاب "همه روستاها وصل شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: این زمین لرزه ۱۴۱ مصدوم برجای گذاشت که اکثرا سرپایی و ترخیص شدند و تنها ۷ نفر در حال مراحل تکمیلی درمان خود را می گذرانند.
فیلی تصریح کرد: هنوز برآورد نهایی خسارات وارده ناشی از این زمین لرزه مشخص نشده است اما برآورد های اولیه از ۱۲۰ میلیارد تومان خسارت به واحدهای مسکونی شهری و روستایی، تاسیسات و ساختمانهای اداری و زیرساخت ها وارد شده است.
وی اضافه کرد:دانشگاههای استان از روز یکشنبه باز و کلاسهایشان دایر است و خوابگاههای دانشجویی مشکل خاصی ندارند بر اساس بازدید های انجام شده بلکه خسارات جزئی وارد شده در آینده باید تعمیر شوند. خسارات جزئی به مدارس استان وارد شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: