• پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-4014-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

۷۸میلیارد تومان برآورد اولیه خسارت زلزله سی سخت و یاسوج
تعطیلی ادارات، مدارس و دانشگاهها

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون میزان برآورد اولیه خسارات زلزله در شهرستانهای بویراحمد و دنا ۷۸ میلیارد تومان است .

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد "عزیز فیلی" چهارشنبه شب در جمع خبرنگاران در ارتباط با خسارات زلزله ۵.۲ ریشتری صبح چهارشنبه، ۱۲ اردیبهشت، افزود: بررسی دقیق خسارات نیاز به کارشناسی و زمان بیشتری دارد .

وی اظهارکرد: ۵۰ میلیارد تومان خسارت به واحدهای مسکونی شهری و روستایی و ۲۸ میلیارد تومان نیز به تاسیسات و زیر ساختها خسارت وارد شده است .

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن متولی ارزیابی کلیه واحدهای مسکونی شهری و روستایی شده است . جمع بندی خسارتها تا پایان روز شنبه به ستاد بحران کشور اعلام می شود .

فیلی با بیان اینکه با توجه به شرایط اضطراری، پنجشنبه،سیزدهم اردبیهشت ماه در استان تعطیل اعلام می شود، تصریح کرد: ادارات، مدارس و همچنین دانشگاهها نیز تعطیل خواهند بود و تنها ادارات خدمات رسان و اداراتی که نیاز به ارائه خدمات دارند در آماده باش کامل هستند.

وی ادامه داد: در روز شنبه نیز همه دانشگاهها و مراکز آموزش عالی یاسوج به علت صدمه دیدن برخی از این اماکن در پی زلزله اخیر به غیر از دانشجویان بالینی و فعال در بیمارستان ها، سایر تعطیل خواهند بود .

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: دستگاه های خدمات رسان و عضو ستاد بحران در آماده باش کامل خواهند بود و اقدامات لازم برای ترمیم خسارت های زیرساختی به حوزه آب، برق، گاز و تلفن انجام می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: