• سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-685-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

بسیاری از مشکلات موجود جامعه ناشی از غفلت دانشگاه است

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بسیاری از مشکلات موجود جامعه ناشی از غفلت دانشگاه است.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد دکتر علی محمد احمدی در آیین گرامیداشت مقام معلم و جشن نیمه شعبان در سالن شهید چمران دانشکده علوم پایه دانشگاه یاسوج افزود: دانشگاه و دانشگاهیان در مقاطع مختلفی از عمر انقلاب نقش تاریخی ، اثرگذار و سازنده ی خود را ایفا کردند و امروز زمان حضور دانشگاه ماموریت گرا در راستای تحولات جهانی است

وی بیان کرد: اگر دانشگاهای بزرگ دنیا بی تاب جذب جوانان نخبه و فارغ التحصیلان دانشگاهی ما هستند،بی شک این جوانان حاصل تلاش و آموزش اعضای هیات علمی توانمند ما در دانشگاهها می باشند .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ضعف دانشگاههای ما در تولید علوم بنیادین را مهم دانست و خاطرنشان کرد: دانشگاه به درستی نتوانسته است فضای برون از دانشگاه را رصد کند و بسیاری از مشکلات موجود جامعه ناشی از غفلت دانشگاه است .

احمدی تصریح کرد: تفکر و ذهنیت فرهنگی جامعه به سمت صنعت و کارآفرینی نیست و دانشگاه باید این فرهنگ را تغییر دهد .

وی ادامه داد: دانشگاه ماموریت محور و مولد فرصت های شغلی نیاز جامعه است و به جای اینکه مدرک ارزش باشد باید مهارت، کار و حرفه آموزی ارزش شود .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد موفقیت شرکت های بزرگ دنیا در تولید ثروت و تجاری سازی ایده ها را اتصال به دانشگاه دانست و عنوان کرد: وقتی فارغ التحصیلان دانشگاه های ما در دنیا تاثیرگذار هستند بدون شک دانشگاههای ما نیز می توانند وارد چرخه تولید ثروت از ایده ها شوند.

احمدی تعهد، نظم پذیری، پرکاری، عدالت و اعطای فرصت های برابر به همه را از جمله آموزه های فراگیر و مقبول توسعه دانست و بیان کرد: جامعه در صورتی پیشرفت می کند که مسوولانه رفتار کنیم و فضا را به نخبگان و شایستگان دهیم .

وی اثرگذاری دانشگاه در توسعه را منحصرا به ابزارهای مادی و سخت افزارانه ندانست و تاکید کرد: برای توسعه استان نیاز به تغییرات مهم فرهنگی در تغییر فرهنگ کار، اشتغال و نظم پذیری داریم .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: اعتقاد دارم که دانشگاه باید پوست اندازی کند و در جهت استفاده از ظرفیت های استان بیشتر تلاش کند .

احمدی به اشاره به صحبت های دکتر عریان تصریح کرد: از همه سازمانها، نهادها و ادارات خواهم خواست تا از ظرفیت دانشگاه بیشتر و بهتر استفاده کنند و برای تحقق این هدف سهم بودجه های تحقیقاتی از تملک دارایی ها بهتر به دانشگاه تزریق خواهد شد .

وی ادامه داد: همواره تنگناهای فرهنگی موانع اصلی توسعه هستند و زمانی که منافع عمومی را بر منافع فردی ترجیح دادیم به مفهوم توسعه نزدیک تر شده ایم .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره با تجارب علمی پژوهشی دکتر عریان (رئیس فعلی دانشگاه یاسوج)گفت: در برابر این تجارب سر تعظیم فرود می آورم و برای توسعه دانشگاه و استان در کنار ایشان هستم .

احمدی دیدار با وزیر علوم را ارزشمند توصیف کرد و افزود: در باب مسایل رفاهی، فضاهای آموزشی، فضاهای تحقیقاتی و بودجه سرمایه ای صحبت شد و وزیر برای آمدن به این استان اعلام آمادگی کرد .

وی با اشاره به پتاسیل های فراوان طبیعی و سرمایه های توانمند انسانی در استان گفت: ما در بحث بودجه تملک دارایی و بودجه عمومی دولتی در بین استانهای هم تراز خود استان اول هستیم و این یعنی دولت نیز برای توسعه استان در کنار ماست .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پایان از اعضای هیات علمی دانشگاه خواست علل بروز رکود در شهرک های صنعتی استان را ارزیابی کنند .

به گزارش ایسنا، در پایان این برنامه 27 نفر از اعضای هیات علمی برگزیده و یک نفر بازنشسته تجلیل شدند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: