• شنبه ۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-987-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

بررسی مشکلات بافت تاریخی دهدشت با حضور کارشناسان میراث فرهنگی کشور

معاون میراث فرهنگی، اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: مشکلات بافت تاریخی دهدشت از قبیل کمبود اعتبار برای تملک، مرمت اضطراری و ساماندهی بافت تاریخی مورد بررسی قرار گرفت.

مسعود شفیعی امروز شنبه، هشتم اردیبهشت ماه 1397در بازدید کارشناسان دفتر پایگاههای میراث فرهنگی کشور از پایگاه پژوهشی بافت تاریخی دهدشت افزود: در این بازدید راهکارهایی اجرایی برای آماده سازی بستر بافت برای حضور گردشگران ارائه شد.

وی با بیان اینکه که سه روز است کارشناسان دفتر پایگاه های کشور در حال برسی و ارائه راهکارهایی برای ساماندهی هر چه بهتر پایگاه پژوهشی دهدشت برای گردشگران و معرفی بیشتر این اثر تاریخی هستند، اظهارکرد: این بازدید به درخواست و پیگیری مدیرکل میراث فرهنگی استان به منظور رفع مشکلات و معضلات بافت تاریخی دهدشت صورت گرفته است.

معاون میراث فرهنگی، اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در این بازدید که دکتر عزیزی مدیرکل پایگاه های میراث فرهنگی کشور حضور داشت مشکلات بافت تاریخی دهدشت از قبیل کمبود اعتبار برای تملک، مرمت اضطراری و ساماندهی بافت تاریخی مورد بررسی قرارگرفت.

شفیعی با بیان اینکه تلاش داریم با پیگیری مدیرکل میراث فرهنگی استان و کارشناسان دو پایگاه دیگر را به صورت ملی در استان ایجاد کنیم، تصریح کرد: دو اثر تاریخی تنگ سولک بهمئی و مجموعه خان احمد باشت دارای قابلیت خوبی برای تبدیل شدن به پایگاه ملی در استان است.

به گزارش ایسنا، بافت تاریخی دهدشت (بلادشاپور) مربوط به دوره صفوی است و این اثر در تاریخ ۲۷ مرداد ۱۳۶۴ با شمارهٔ ثبت ۱۶۸۹ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: