• دوشنبه ۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-186-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

بنیاد نخبگان ظرفیت بالایی برای حمایت از مستعدان در کهگیلویه و بویراحمد دارد

رئیس بنیاد نخبگان کهگیلویه و بویراحمد گفت: بنیاد نخبگان استان ظرفیت‌های زیادی برای حمایت از مستعدان و سرآمدان حوزه‌های مختلف علمی دارد.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد حمداله اکوانی در نشست هم‌اندیشی بنیاد نخبگان استان با صاحب‌نظران حوزه‌های کشاورزی و منابع طبیعی افزود: معرفی ظرفیت‌های بنیاد نخبگان برای حمایت از دانشجویان، اساتید و استعدادهای برتر دانشگاهی، نیازمند اطلاع‌رسانی بیشتر در مراکز علمی و آموزشی و فضای عمومی جامعه است.

وی با اشاره به اینکه بنیاد نخبگان نهادی چند بعدی است، اظهارکرد: بنیاد نخبگان با توجه به ماهیت و رسالت تشکیل آن برای شناسایی و حمایت از نخبگان در همه حوزه‌های علمی و فرهنگی و اجتماعی برنامه دارد.

رئیس بنیاد نخبگان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: هنوز بسیاری از نخبگان، اساتید دانشگاه، مخترعان، دانش آموزان و جوانان با تسهیلات و حمایت‌های بنیاد نخبگان در حوزه‌های مختلف آشنایی ندارند و این بنیاد برای معرفی ظرفیت‌ها و حمایت‌های خود نیاز به مشارکت همه نهادها به ویژه نهادهای علمی و فرهنگی دارد.

اکوانی با تشریح ظرفیت‌های بنیاد نخبگان، اساتید، دانشجویان و فرهیختگان حوزه‌های مختلف را به مشارکت بیشتر برای توسعه فعالیت‌های بنیاد نخبگان و بهره‌مندی مستعدان برتر از این خدمات فرا خواند.

وی گسترش ارتباط با رسانه‌ها، مدیران و دانشگاه‌ها را در این زمینه مهم دانست و تصریح کرد: دست افراد اثرگذار و اساتید دانشگاه را برای توسعه دایره فعالیت‌های بنیاد در استان کهگیلویه و بویراحمد به گرمی می‌فشاریم.

رئیس بنیاد نخبگان کهگیلویه و بویراحمد آشنایی عمومی با برنامه‌های و ظرفیت‌های بنیاد نخبگان را نیازمند شبکه‌سازی در همه نهادهای مرتبط با بنیاد نخبگان دانست و تأکید کرد: بنیاد نخبگان برای جذب و حمایت بیشتر از نخبگان، افزون بر نهادهای علمی و آموزشی در این زمینه، از همکاری همه نهادها اجرایی دولتی و خصوصی استفاده می‌کند.

اکوانی با اشاره به توانمندی‌های مراکز علمی و دانشگاهی استان در بخش کشاورزی و منابع طبیعی، اضافه کرد: بنیاد نخبگان آمادگی دارد تا از همه ظرفیت‌های خود را برای حمایت از مستعدین برتر این حوزه به‌کار گیرد.

به گزارش ایسنا، در این نشست که با حضور جمعی از صاحب‌نظران دانشگاهی استان در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی و در بنیاد نخبگان استان برگزار شد، راهکارهای تقویت تعامل بنیاد نخبگان استان با مراکز علمی و آموزشی طرح و بررسی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: