• سه شنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-4814-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

معدوم سازی بیش از1000قلم دارو دامی منقضی شده و تقلبی در کهگیلویه و بویراحمد

رئیس اداره تشخیص و درمان اداره‌کل دامپزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد از کشف و جمع‌آوری بیش از 1000 قلم داروی دامی تاریخ گذشته و یا فاقد مجوز طی سال 96 در این استان خبر داد .

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد دکتر کرم چهارلنگ با اشاره به اهمیت نظارت دائم بر فعالیت داروخانه‌های دامپزشکی، گفت: از آنجا که رعایت نکردن موازین علمی، فنی و بهداشتی در عرضه و مصرف داروهای دامی  وعدم رعایت اصول نسخه پیچی می‌تواند ضررهای جدی بر امر سلامت جامعه و اقتصاد کشور وارد کند، سعی شده همه داروخانه‌های دامپزشکی استان  کهگیلویه  و بویراحمد تحت نظارت مستمر اداره‌کل دامپزشکی استان  قرار گیرند .

وی افزود: فروش داروهای تاریخ گذشته یا فاقد مجوز(قاچاق) و رعایت نکردن شرایط صحیح نگهداری داروها از عمده‌ترین تخلفاتی است که امکان وقوع آن در داروخانه‌ها به دقت مورد بررسی اکیپ‌های نظارتی و کارشناسان فنی دامپزشکی قرار می‌گیرد .

رئیس اداره تشخیص و درمان اداره‌کل دامپزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در همین راستا نیز طی بازرسی‌های صورت گرفته بیش از هزار قلم داروی تاریخ گذشته یا فاقد مجوز به وزن بیش از یک تن ،  کشف، ضبط و جهت معدوم سازی در حال انتقال به  شرکت های متبوع بمنظور معدوم سازی به روشهای  بهداشتی وزیست محیطی است .

چهارلنگ با تأکید بر اهمیت ضابطه‌مند بودن ارائه و مصرف دارو در مورد دام و طیور، به دامداران اضافه کرد: مشورت با دامپزشک دارای مجوز، تهیه دارو بر اساس نسخه و مصرف آن بر طبق دستورالعمل دقیق در کنار فعالیت اصولی داروخانه‌ها می‌تواند به تأمین سلامت سرمایه‌های دام و طیور استان به عنوان ذخایر غذایی و به طبع آن حفظ سلامت آحاد جامعه منجر شود و این مسأله، از هدف  نظارت بر عملکرد داورخانه است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: