• پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 971-5290-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

آموزش فنی و حرفه ای یکی از محور های توسعه است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: یکی از دستگاههایی که   زیرساخت های توسعه هست و محور توسعه است در استان و کشور مبحث آموزش فنی و حرفه ای است.

به گزارش ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد عزیز فیلی دربازدید از واحدهای مختلف اداره کل فنی و حرفه ای کهگیلویه و بویراحمد افزود: لازمه توسعه هر قسمتی در کشور مبحث آموزش فنی و حرفه ای است که جنبه کاربردی دارد.

وی بیان کرد: یکی از دستگاههایی که  زیرساخت های توسعه هست و محور توسعه است در استان و کشور مبحث آموزش فنی و حرفه ای است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: با توجه به گزارش عملکرد این نهاد می توان عملکرد آن را مناسب ارضایبی کرد.

فیلی عنوان کرد: با توجه به هدف گذاری پایان سال نتیجه خوبی داشته اند و جای خوشبختی و تبریک به آقای راد و مجموعه همکارانشان را دارد.

وی گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد براساس سابقه تاریخی و عقب ماندگیها و کم برخورداریهایی که داشته شاید آموزش فنی و حرفه ای در آن دیر حرکت کرده و زیر ساختها که باید انجام می شد نسبت به دیگر استانهای کشور دیرتر شروع شده است.

 معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطر نشان کرد: آموزش فنی و حرفه ای در استان ما و زیر ساخت های آن بعد از انقلاب بوده و این نشان می دهد که ما نیاز داریم کار زیاد انجام دهیم.

فیلی بیان کرد: با توجه به اینکه شهرستان لنده به عنوان پایلوت انتخاب شده و لنده تنها شهرستانی هست که فاقد مرکز آموزش فنی و حرفه ای است.

 وی افزود: از طریق بنیاد مستضعفان و سازمان فنی و حرفه ای کشور اعتبار لازم جهت احداث مرکز دریافت کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: باید در شهرستان لنده مرکز آموزش فنی و حرفه ای داشته باشیم و لزوم این مرکز ضروری است.

 فیلی اضافه کرد: باید دوره ای کاربردی و عملی آموزش دهیم که جوان احساس کند با این مهارت وارد بازار کار می شود.

وی گفت: باید حساسیت روی مبحث آموزش داشته و ارتقای کیفی آموزش را در نظر بگیریم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد  تصریح کرد: با تهیه ابزار و لوازم آموزش و اساتید مجرب می توان به ارتقاء آموزش در این نهاد کمک کرد.

فیلی عنوان کرد: آموزش های فنی و حرفه ای باید بروز و با توجه به نیازهای جامعه در مشاغل مختلف  بوده وباید زیرساختها را آماده شود تا ما بتوانیم آموزشهای بروز را در راستای اهداف و  سیاستگذاری استان و کشور موفق  شویم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: