• پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 971-4390-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

رکود یک ساله پروژه انتقال آب تنگه کبوتری به دلیل معارضات محلی

مدیرعامل شرکت آبفای کهگیلویه و بویراحمد گفت:   معارضات محلی بوجود آمده باعث شده   این پروژه   بیش از یک سال همچنان راکد بماند.

به گزارش ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد سیدعلی لدنی نژاد درنشست برخی از مسئولان با متعمدین و  اهالی روستای مهریان افزود: پروژه انتقال آب تنگه کبوتری  بر اساس مطالعات فنی و کارشناسی شرکت آب منطقه ای و آب وفاضلاب  صورت گرفته است.

وی بیان کرد: تنش آبی موجود در شهر یاسوج و روستاهای  اقماری آن از یک سو و نیاز مبرم  منطقه مهریان به آب شرب باعث شد که  این طرح  به عنوان یکی از سه طرح پیشنهادی  آبفای در  سفر رئیس جمهور به استان مورد تصویب قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت آبفای کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در سفررئیس جمهور 5 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای این پروژه در نظر گرفته شد.

لدنی نژاد عنوان کرد: معارضات محلی بوجود آمده باعث شده به رغم اینکه این پروژه  بیش از  یک سال به پیمانکار واگذار شده است ولی همچنان راکد بماند.

وی گفت: از 1200 لیتر با ثانیه  دبی آب تنگه کبوتری  تنها 100 لیتر بر ثانیه برای  مصرف شرب  آن هم برای  اهالی  مهریان انتقال داده می شود.

مدیرعامل شرکت آبفای کهگیلویه و بویراحمد خاطر نشان کرد: پس از آنکه مطالعات  حفر چاه به نتیجه نرسید بهترین و کارشناسی‌ترین محل برای انتقال آب به مهریان  تنگه کبوتری بود.

لدنی نژاد با اشاره به سرانه جمعیت مهریان و مهاجرپذیری این منطقه بیان کرد: تامین آب ساکنان مهریان از وظائف شرکت آب و فاضلاب است و جا دارد که اهالی فهیم این منطقه با دوراندیشی  همکاری لازم را در اجرا و تکمیل این پروژه داشته باشند.

وی برداشت آب از تنگه کبوتری  را کوتاه مدت دانست افزود: با تکمیل  و بهره‌برداری از سد تنگ سرخ آب شرب اهالی مهریان همانند سایر مناطق  شهرستان های بویراحمد و دنا از طریق این سد تامین خواهد شد و در حال حاضر راهی جز برداشت آب از  تنگه کبوتری نداریم.

مدیرعامل شرکت آبفای کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تنش آبی بوجود آمده در برخی از  شهرهای استان از جمله یاسوج و روستاهای اقماری ادامه داد: خروج از تنش آبی و تامین آب شرب  شهروندان نیازمند همکاری همه مردم است.

به گزارش ایسنا، با حضور فرماندار بویراحمد، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان، سرپرست جهاد کشاورزی استان  و برخی از مسئولان  شرکت آب منطقه ای نشست مشترکی با برخی از متعمدین و  اهالی روستای مهریان به منظور رفع معارضات  پروژه انتقال آب  تنگه کبوتری به مهریان انجام شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: