• دوشنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-1084-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

مصرف بیش از 397میلیون لیتر انواع فرآوده نفتی طی سال گذشته در کهگیلویه و بویراحمد

مدیر عامل جدید شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه کهگیلویه و بویراحمد از مصرف بیش از 397 میلیون لیتر انواع فرآوده نفتی طی سال گذشته در این استان خبرداد.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد لطف الله مسعودی در جمع خبرنگاران افزود: در سال گذشته 397میلیون و 304هزار لیتر انواع فرآورده های نفتی در استان مصرف شده است.

وی اظهار کرد: شرایط جغرافیایی منطقه و پراکندگی مصرف کنندگان سوخت اهمیت فرآیند به مردم شریف استان و سختی کار را مضاعف می نماید که در یک سال گذشته 397 میلیون و 304 هزار لیتر انواع فرآورده های نفتی شامل بنزین، نفت سفید، نفت گاز و نفت کوره در استان مصرف شده است .

مدیر عامل جدید شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه کهگیلویه و بویراحمد سهم بنزین مصرفی طی این مدت را بیش از ۲۲۰ میلیون لیتر عنوان و خاطرنشان کرد: این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۵ بیش از ۱۰ درصد افزایش داشته است .

مسعودی تصریح کرد: عنایت به توسعه گاز رسانی و همچنین کنترل و نظارت مستمر در سال ۹۶ میزان مصرف نفت سفید استان ۲۰ میلیون و 801 هزار لیتر رسیده که نسبت به سال ۹۵ شاهد کاهش ۱۴ درصدی بوده ایم که نسبت به سایر فرآورده ها و کنترل مصرف آن گام بسیار موثری در بهینه سازی مصرف سوخت استان بوده است .

وی ادامه داد: در سال گذشته ۱۵۵ میلیون و 181 هزار لیتر فرآورده نفت گاز در این منطقه مصرف شده است که در قیاس بازده زمانی سال ۹۵ تقریباً رشد بیش از سه درصدی را شاهد بوده ایم و مصرف فرآورده نفت کوره در همین بازده زمانی به یک میلیون و 264 هزار لیتر رسیده که نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ شاهد کاهش تقریباً ۶۴ درصدی بوده ایم که امیدواریم در سال جدید با کاهش فرآورده های نفتی شاهد مصرف منطقی فرآورده های نفتی در استان باشیم .

مدیر عامل جدید شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: در یک سال گذشته مصرف CNG در سطح استان 84 میلیون و 562 هزار متر مکعب است که نسبت به بازده زمانی مشابه در سال قبل شاهد افزایش تقریباً دو درصدی مصرف بوده ایم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: