• یکشنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-2814-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

استاندار کهگیلویه وبویراحمد با خانواده ایتام یاسوج دیدار کرد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد، معاون سیاسی و امنیتی، مدیرکل کمیته امداد و جمعی از مسئولان استان از 2 خانواده ایتام تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) بازدید کردند .

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد علی محمد احمدی در این دیدار ضمن دلجویی از این خانواده ها، گفت: تقارن سال 97 با ماه رجب نوید سالی پربرکت برای کشور است .

وی با تبریک سال نو، اظهارکرد: مولای متقیان حضرت علی(ع) در تکریم ایتام و توجه به خانواده های بی سرپرست در تاریخ بشر بی نظیر بود و خرسندیم که خداوند متعال به ما در چنین روزهای میمونی توفیق خدمتگزاری به مردم و به ویژه خانواده های نیازمند را عطا کرده است .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار امیدواری کرد: مجموعه مدیران استان با همکاری و تعامل، نظارت و هماهنگی وزارت کشور فضای بهتری جهت تامین رفاه و آسایش این خانواده ها در حوزه اجتماعی و معیشت فراهم کنند تا فرزندان آنها خلاء نبود پدر را کمتر احساس کنند .

احمدی تاکید کرد: معاون هماهنگی امور عمرانی موظف شده است با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و راه و شهرسازی، شورای مسکن استان را فعال و نسبت به تامین مسکن خانواده های بی سرپرست و بدسرپرست اقدام کنند .

وی ادامه داد: همگان موظفند تلاش کنند تا در عین حفظ عزت، زمینه رفاه و آسایش در این خانواده ها تامین شود .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: کمیته امداد امام (ره) در حوزه تامین امکانات مالی و سایر حوزه ها در بحث اعطای تسهیلات و تامین مسکن مددجویان برنامه های خوبی در دست اجرا دارد که تلاش می کنیم با یک برنامه ریزی اصولی زمینه آسایش این افراد را مهیا کنیم .

همچنین سیدمحمد کاظم نظری، معاون سیاسی و امنیتی استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز در این دیدار گفت: طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار حاشیه شهرهای  استان با یک میلیارد تومان اجرایی می شود .

وی با بیان اینکه، بعضی از زنان سرپرست خانوار شغل مناسبی ندارند، عنوان کرد: باید با آموزش اصولی در راستای توانمندسازی این بانوان اقدام کرد تا گوشه ای از مشکلات آنها برطرف شود .

فرید محبی، مدیرکل کمیته امداد استان کهگیلویه و بویراحمد، گزارشی از وضعیت معیشتی و اجتماعی این خانواده ها و اقدامات کمیته امداد استان و جذب کمک‌های خیرین جهت کمک به این ایتام را ارائه کرد .

وی با اشاره به اینکه، 32 هزار خانوار زیرپوشش کمیته امداد امام(ره) استان هستند، اظهار کرد: 53 درصد از مددجویان کمیته امداد را زنان سرپرست خانوار تشکیل می دهند .

وی با بیان اینکه، بیش از چهار هزار و 500 نفر حامی در طرح محسنین استان قرار دارند، عنوان کرد: علاوه بر سهمیه استان برای ساخت مسکن، فتاح رئیس کمیته امداد کشور 800 واحد مسکونی نیز به استان ما اختصاص داده است .

محبی، خواستار تشکیل شورای تامین مسکن در استان شد و اضافه کرد: تمام تلاش خود را برای عملیاتی کردن سند فقر استان به کار می گیریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: