• شنبه ۱۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 971-986-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

دیدار نوروزی با روسای مراکز علمی و دانشگاهی استان + تصاویر

استاندار: کم کاری و ماموریت گریزی در برخی دانشگاه های کهگیلویه و بویراحمد مشهود است

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: کم کاری و ماموریت گریزی در برخی دانشگاه های استان مشهود است.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد علی محمد احمدی در دیدار نوروزی با روسای مراکز علمی و دانشگاهی استان با بیان اینکه دانشگاه ها و مراکز آموزشی نباید دچار روزمرگی شوند، افزود: کم کاری و ماموریت گریزی در برخی دانشگاه های استان مشهود است .

وی اظهارکرد: به من گزارش شده که حدود ۵۰ درصد اعضای هیات علمی یکی از دانشگاه های دولتی استان در طول هفته در آن دانشگاه حضور ندارند در حالی که حقوق و مزایای عضو هیات علمی را تمام وقت دریافت می کنند .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ضمن تبریک سال نو خاطرنشان کرد: دولت و مجموعه مدیریت اجرایی استان با تمام توان از طرح های پژوهشی دارای توجیه اقتصادی و تولیدی در دانشگاه ها حمایت خواهند کرد .

احمدی با اشاره به نامگذاری سال جدید به نام «حمایت از کالای ایرانی» تاکید کرد: همه باید با فرهنگ سازی و برنامه ریزی در تحقق شعار سال تلاش کنیم و در این خصوص نقش دانشگاه ها موثرتر خواهد بود.

وی ادامه داد: بیشتر تولیدات و کالاهای تولید شده توان رقابت پذیری در بازار خارج از کشور به لحاظ کمی و کیفی را دارند اما متاسفانه بعلت ضعف باورها و فرهنگی، منابع ارزی محدود خود را به کالاهای مشابه اختصاص می دهیم که در نهایت خروجی آن فقر اقتصادی کشور، فقر معیشت مردم و افزایش بیکاری را در پی دارد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: متاسفانه شاهد هستیم که در دستگاههای دولتی به شکل گسترده ای کالای تولیدات داخل را کنار گذاشته ایم و از تولیدات خارجی استفاده می کنیم بنابراین باید نامگذاری امسال را جدی بگیریم البته استفاده و مصرف از کالای ایرانی منوط به تولید کالای ایرانی است و تولید تنها با دستوالعمل و بخش نامه مصرف نمی شود بلکه باید دارای کیفیت لازم باشد.

احمدی افزود: با وجود اینکه 17 واحد صنعتی آب معدنی در استان فعالیت دارند اما متاسفانه در یکی از شهرستانهای دور افتاده استان با آب معدنی های خارج از استان پذیرایی می شد.

وی به برنامه ریزی، سیاستگزاری و حرکت به سمت توليدات و محصولات دانش بنيان در استان اشاره و بیان کرد: دولت بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی روستایی اختصاص داده است که سهم استان ۲۱۴ میلیارد تومان می باشد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: دانشگاه های استان می توانند با ارائه ایده و طرح و با برنامه ریزی علمی از این ظرفیت و سهم تسهیلات روستایی با ایجاد تعاونی ها به اشتغال و تولید در استان رونق بخشند.

احمدی اضافه کرد: باید برنامه ریزی شود که از ظرفیتهای بسیار بالای استان برای هدایت به موقعیت بهتری استفاده کنیم. سال 97 آغازی بر تلاش بیشتر و برنامه ریزی بیشتر خواهد بود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: