• شنبه ۱۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 971-886-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

هنوز برخی زیرساختهای دانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد فراهم نشده است

رئیس دانشگاه یاسوج گفت: برخی زیرساختهای دانشگاهی استان هنوز بعداز سه دهه از عمر دانشگاهها فراهم نشده است.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد دکتر احمد عریان در دیدار نوروزی روسای مراکز علمی و مجموعه آموزش عالی استان با استاندار کهگیلویه و بویراحمد ضمن تبریک سال نو افزود: امیدوارم در سال 97با همت همگان بتوانیم استانی قدرتمند و دانشگاههای توانمندتر داشته باشیم.

وی اظهارکرد: توسعه و ارتقاء استان و دانشگاهها هم به ما روسای دانشگاهها و هم به کلیه مدیران استانی، مربوط می شود.

رئیس دانشگاه یاسوج خاطرنشان کرد: دانشگاههای استان از حالت گوشه نشینی و دیوارهای محدود و بسته در حال خارج شدن هستند. دانشگاهها باید بخشی از توان خود را در جهت رفع استان بگذارند.

عریان تصریح کرد: در صورتی که 50درصد پایان نامه های دانشجویان دکترا و کارشناسی ارشد استان کاربردی باشند می توانند بسیاری را مشکلات استان را حل کنند.

وی ادامه داد: دانشگاهها با تخصص های مورد نیاز آماده هستند که مشکلات استان را در حوزه های مختلف مطالعه و بررسی و با همکاری ادارات مربوطه این مشکلات را رفع کنند. از دستگاههای اجرایی استان خواسته شود تا مشکلات خود را از دانشگاههای استان بخواهند.

رئیس دانشگاه یاسوج عنوان کرد: برخی زیرساختهای دانشگاهی استان هنوز بعداز سه دهه از عمر دانشگاهها فراهم نشده است که باید تلاش کنیم تا بخشی از این مشکلات رفع شود. 120 نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه یاسوج منزل ندارند به همین دلیل ظهر سه شنبه، نصف بیشتر اعضای هیئت علمی اش به منازل خود در استانهای همجوار باز می گردند که با این وضعیت دانشگاه نمی تواند فاخر شود و نیروی کار آزموده تربیت کند.

عریان با اشاره به مساله خیرین و وقف دانشگاهی بیان کرد: توجه به خیرین دانشگاهی باید در استان مورد توجه قرار گیرد.

وی اضافه کرد: دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه یاسوج 29 سال عمر دارد اما هنوز یک متر زمین برای کشاورزی ندارد که این مساله زیبنده استان نیست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: