• شنبه ۱۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-784-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

‌ اعتبار ساخت سد تنگ سرخ بویراحمد افزایش یافت

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از اختصاص اعتبار از منابع دیگری برای تسریع در روند اجرایی سد تنگ سرخ بویراحمد خبر داد و گفت: اعتبارات سد تنگ سرخ از 30 میلیارد ریال به 150 میلیارد ریال در بودجه سال 97 افزایش یافت .

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد علی محمد احمدی در حاشیه این بازدید از این سد مخزنی به همراه غلام محمد زارعی نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس ضمن قدردانی از صبر و شکیبایی و همکاری مردم این منطقه، افزود: با راه اندازی  این سد آب شرب، آب صنعتی و کشاورزی شهر و روستاهای اطراف یاسوج به میزان 17میلیون متر مکعب در سال تامین می شود .

وی اظهار کرد: پیشرفت فیزیکی این سد در چهار ماهه اخیر از  4 درصد به 12 درصد ارتقاء یافته است .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: از مجموع 270 متر تونل انحرافی سد تنگ سرخ تا کنون 236 متر آن اجرا شده است .

احمدی بر پرداخت مطالبات و رعایت حقوق کشاورزان تاکید و تصریح کرد: پرداخت مطالبات مردم برای ما بسیار حائز اهمیت است و ارزش و درجه اهمیت آن کمتر از احداث سد نیست و به طور قطع تا ریال آخر مطالبات مردم منطقه را پیگیری می کنم .

وی بر احراز مالکیت اراضی این منطقه در اسرع وقت تاکید و بیان کرد: در این راستا کارگروهی متشکل از مسئولان منابع طبیعی، محیط زیست، راه و شهرسازی، آب و فاضلاب و کارشناسان سابق این موضوع در استانداری تشکیل می شود .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اولویت های دولت در سال 97، عنوان کرد: مسئله اشتغال، بافت های فرسوده، نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی، محیط زیست و مصرف بهینه آب از مهم ترین این اولویت ها است .

احمدی با اشاره به وضعیت تنش آبی در برخی از  مناطق استان، ادامه داد: مصرف بهینه آب در بخش های خانگی، کشاورزی و صنعتی باید به صورت ویژه مدیریت و از هدر رفت این منبع حیاتی جلوگیری شود .

همچنین غلام محمد زارعی، نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست  با اشاره به مزایای این طرح گفت: با بهره برداری از این طرح مهم علاوه بر تامین آب شرب شهرهای یاسوج و شیراز و اراضی کشاورزی روستاهای حاشیه کمک شایانی به اشتغال‌زایی و اقتصاد منطقه خواهد شد .

وی افزود: تلاش خواهد شد به زودی وضعیت تملک اراضی و باغات این منطقه تعیین تکلیف و مطالبات کشاورزان پرداخت شود .

زارعی از مسولان قرارگاه خاتم الانبیا خواست تسریع در روند اجرای سد مخزنی تنگ سرخ را در اولویت قرار دهند و با استفاده از تمام ظرفیت ها به تکمیل آن کمک کنند .

نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی این سد را پیشانی طرحهای استان و از مهمترین طرحهای آبی برشمرد و اضافه کرد: علاوه بر اعتبارات مصوب، اعتبارات دیگری نیز تزریق خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: