• چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-10114-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

آغاز شمارش حیات وحش پارک ملی دنا

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد از آغاز شمارش حیات وحش مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع پارک ملی دنا در این استان خبرداد.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد سید اسدالله هاشمی گفت: 60 نفر کارشناس و محیط بان درقالب 22 اکیپ بمدت 2 روز حیات وحش مناطق حفاظت شده و شکارممنوع پارک ملی دنا را شمارش خواهند کرد

وی اظهارکرد:  هر ساله به منظور اطلاع از وضعیت جمعیتی گونه های مهم حیات وحش , روند افزایشی یا کاهشی آن ها در فصل زمستان در تمام مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع محیط زیست استان در حوزه سردسیری کار شمارش حیات وحش انجام می گیرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد هدف از این سرشماری ها  را تخمین جمعیت کل و بز، در مناطق مختلف حفاظت شده ,پارک ملی و شکار ممنوع دنا دانست و خاطرنشان کرد: اگرچه مشاهدات سایر گونه ها از جمله گوشتخواران و حتی نمایه های حضور سایر گوشتخواران مهم نیز در فرم های سرشماری نیز ثبت می شود .

هاشمی تصریح کرد: امسال مطابق برنامه ریزی های انجام گرفته از صبح روز 23 اسفند 60 نفر کارشناس و محیط بان در قالب 22 اکیپ بمدت 2 روز حیات وحش مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع  پارک ملی دنا را شمارش خواهند کرد .

وی ادامه داد: در این سرشماری ناظرینی از اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس، تشکل های زیست محیطی مردم نهاد و همیاران افتخاری، نیروهای این اداره کل را در این سرشماری همراهی خواهند کرد .

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: پس از این آمار برداری اطلاعاتی در خصوص وضعیت ترکیب سنی و جنسی جمعیت های موجود، توجه به اهمیت، حمایت و آشنایی هرچه بیشتر با مشکلات محیط زیستی پیش روی شهرستان و تبادل نظر در جهت، چگونگی برخورد و رفع مشکلات زیست محیطی برنامه ریزی خواهد شد .

به گزارش ایسنا، ذخیرگاه زیست کره دنا بعنوان دهمین ذخیرگاه زیست کره کشور و 550 همین ذخیرگاه زیست کره جهان با مساحت 255هزار و 537 هکتار متشکل از مناطق حفاظت شده، پارک ملی و شکار ممنوع در سال 90در شبکه جهانی ذخیره گاه ها ثبت شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: