• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-9814-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

کاهش 12 درصدی وقوع جرم طی سالجاری در کهگیلویه و بویراحمد

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد از کاهش 12 درصدی وقوع جرم طی سالجاری در استان خبرداد و گفت: این استان رتبه 31 کشور را در این زمینه به خود اختصاص داده است.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد سردار مهدی انصاری در جمع خبرنگاران از افزایش 8 درصدی انواع مواد مخدر از ابتدای امسال تاکنون به نسبت مدت مشابه سال گذشته خبر داد و افزود: از ابتدای امسال تاکنون چهار تن و ۶۶۲ کیلو و ۹۵۷ گرم انواع مواد مخدر در استان کشف شده است . ۶۷ باند قاچاق، تهیه و توزیع مواد مخدر طی این مدت در استان متلاشی شده است.

وی اظهارکرد: در گذشته نزاع‌های دسته جمعی به یک معضل در کهگیلویه و بویراحمد تبدیل شده بود که با اقدامات انجام شده در این زمینه وضعیت مطلوبی داریم به گونه‌ای که تا امروز آخرین استان در این حوزه هستیم بطوریکه در زمینه نزاع دسته جمعی 32 درصد دسته جمعی و دو درصد نزاع فردی کاهش داشته است.

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه کالای قاچاق در کشور به یک معضل تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون 34میلیارد و 800میلیون تومان کالای قاچاق در استان کشف شده در حالی در مدت مشابه سال گذشته 24 میلیارد تومان کشف داشتیم .

انصاری از افزایش 44 درصدی کشف کالای قاچاق در استان خبر داد و تصریح کرد: در این زمینه 6 باند متلاشی، 2300 نفر دستگیر و 700 دستگاه خودرو نیز توقیف شد .

وی با تاکید بر اینکه مبارزه با سرقت جزو اولویت‌های پلیس است، ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون به نسبت مدت مشابه سال 95 در استان شاهد کاهش 25 درصدی سرقت مسلحانه و کاهش 50 درصدی سرقت به عنف هستیم.

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد از کاهش 12 درصدی وقوع جرم طی سالجاری در استان خبرداد و عنوان کرد: در سال جاری برای دستیابی به اهداف خود در حوزه فرهنگی و پیشگیرانه با همکاری حوزه های مختلف و تلاش و مجاهدت نیروها این مهم محقق شد که این استان رتبه 31 کشور را در این زمینه به خود اختصاص داده است.

انصاری از افرایش ۲۵ درصدی وقوع قتل در این استان خبر داد و تاکید کرد: عمده این قتل ها خانوادگی بوده است .

وی با تاکید بر نقش مهم پلیس فتا در کاهش جرایم، اظهار داشت: کاهش یک درصدی جرایم رایانه ای در استان نیز محقق شده است .

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد افزود: در ایام تعطیلات نوروز علاوه بر سایر گشت های محسوس، نیروهای گشت نامحسوس نیز فعالیت خواهند کرد .

انصاری گفت: در زمینه امنیت ایام نوروز نیز برنامه ریزی های ما انجام شده است و نظارت بر مکان های گردشگری و مذهبی هدفگذاری شده است و پیشگیری از وقوع جرم در مناطق مختلف با پوشش مناسب اجرایی می شود .

وی از راه اندازی ۲۲۰ واحد گشت خودرویی، ۶۰ گشت موتوری و همچنین150 گشت پیاده در ایام تعطیلات خبر داد و بیان کرد: ۲۵ ایستگاه نوروزی پلیس نیز در ورودی و خروجی شهرها و تفرجگاهها و مناطق گردشگری پر جمعیت استان مستقر خواهد شد و بیش از ۷۰ تفرجگاه استان را نیز پوشش خواهیم داد.

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: ۲۶ ‌ایست و بازرسی در استان راه اندازی و کنترل ورود مواد مخدر، کالای قاچاق و سایر موارد عملیاتی خواهد شد .

انصاری افزود: از روز ۲۷ اسفند ماه تا ۱۴ فروردین برنامه های ویژه امنیت نوروزی اجرایی می شود .

فرمانده انتظامی استان همچنین برگزاری جلسات ارتباط مردمی با هدف رفع مشکلات مردم را از دیگر اقدامات انجام شده نیروی انتظامی دانست و اضافه کرد: نگاه، نقد و حرکت صادقانه اصحاب رسانه به موضوعات ضروری است. نقش رسانه در آگاهی بخشی به جامعه موثر است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: