• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9612-5890-5
  • خبرنگار : 65002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

3075كیلومتر توپكرانی توسط شركت بهره برداری نفت وگاز گچساران در سال 96

رييس اداره خدمات عمليات شركت بهره برداري نفت و گاز گچساران از انجام موفقيت آميز 3075 كيلومتر توپكراني در سال 96 در اين شركت خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد بيژن آقايي افزود: درسال 96  بالغ بر 3075 كيلومتر توپكراني در خطوط لوله انتقال نفت و گاز از سايز 4 تا 48 اينچ صورت گرفته است .

وي ادامه داد: در اين عمليات 300 كيلومتر خط لوله به صورت توپكراني هوشمند عيب يابي شد .

 رييس اداره خدمات عمليات شركت بهره برداري نفت و گاز گچساران تصریح کرد: با انجام اين پروژه، حدود 420 مورد توزيع مواد ضد خورندگي توأم با گازوئيل معادل بر 870 هزار ليتر در مخازن تزريق شد  تا از خوردگي خطوط لوله جلوگيري شود .

 آقایی عنوان کرد: با توجه به موقعيت كوهستاني و صعب العبور منطقه كه در چهار استان كهگيلويه وبويراحمد، خوزستان، فارس و بوشهر واقع شده است، در برخي از موارد بازديدها به علت فوريت توسط بالگرد صورت گرفته است .

وی گفت: توپكراني عمليات عبور دادن شي خارجي با فرآيندي خاص از خطوط انتقال نفت و گاز است كه با هد ف، تميز كردن شريان هاي انتقال از رسوبات ايجاد شده، خارج ساختن مايعات، اندازه گيري قطر دروني خطوط لوله، پوشش دادن جدار لوله با مواد ضد خوردگي و بازديد دروني خطوط انجام می شود.

به گزارش ایسنا، شركت بهره برداري نفت وگازگچساران با در اختيار داشتن چند هزار كيلومتر خطوط لوله انتقال نفت وگاز داراي يكي از طولاني ترين شبكه هاي خطوط لوله مناطق نفتخيز مي باشد كه در حوزه چهار استان كشور گسترده شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: