• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9612-5790-5
  • خبرنگار : 65002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

انجام ضخامت سنجی 34 هزار نقطه خطوط لوله طی امسال در شركت نفت گچساران

رئيس اداره بازرسي فني و خوردگي فلزات شرکت نفت و گاز گچساران از انجام 34 هزار نقطه سنجي نقاط مستعد خوردگي در سيستم هاي لوله كشي تاسيسات اين شركت خبر داد .

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد عزيزاله طريقي نژاد در تشريح اين اقدام عنوان كرد: بازرسي فني از تأسيسات، از مهمترين اقدامات بازدارنده از بروز حوادث بوده و فعاليت هاي بازرسي فني، به مثابه معايناتي است كه يك پزشك براي تشخيص بيماري و مخاطرات ناشي از آن انجام مي دهد.

وی بیان کرد: در اين صنعت با گستردگي و قدمت تاسيسات، تعدد و پيچيدگي ادوات و تجهيزات و خطرات بالقوه مواجهه با موادي نظير نفت و گاز و مواد شيميايي، اهميت نقش و جايگاه بازرسي فني كاملاً محسوس است .

رئيس اداره بازرسي فني و خوردگي فلزات شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران تصریح کرد: با توجه به اينكه نيروي انساني به عنوان بزرگترين سرمايه يك سازمان مورد توجه است، كاركنان اين اداره با آگاهي و دقت تمام ضمن آشنايي به فنون پيشرفته روز، با يك برنامه ريزي دقيق و حساب شده وظايف محوله را به خوبي انجام مي دهند.

طريقي نژاد عنوان کرد: در اين شركت وجود ده ها كارخانه ، تأسيسات و هزاران كيلومتر انواع خطوط لوله جرياني نفت و گاز و گستردگي و صعب العبور بودن منطقه اهميت كار همكاران اين اداره را به خوبي نشان مي دهد .

وی گفت: كار سركشي و بازرسي ها حسب روال معمول در حال اجراست اما از مهم ترين آن مي توان به حدود 550 مورد نظارت بر تعميرات اساسي ايستگاه هاي تقويت فشار گاز بي بي حكيمه-1 و 2 و رگ سفيد-2 ، گچساران-2 ، مجتمع پالايشگاهي گاز و گاز مايع 1300 ، واحدهاي بهره برداري بي بي حكيمه-2 ، رگ سفيد-2 و گچساران-3 و 4 و نرگسي ، كارخانجات نمك زدايي گچساران-2 و بينك  و تفكيك گرهاي سرچاهي اشاره نمود كه مانع از كار افتادگي تجهيزات و بروز حوادث احتمالي شود .

 رئيس اداره بازرسي فني و خوردگي فلزات شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در ادامه  خاطر نشان کرد: يكي ديگر از مهم ترين پروژه هاي اجرايي كه در دستور كار اين اداره قرار داده شده بود بررسي وضعيت خوردگي و نظارت بر ايمن سازي بخش هايي از خطوط لوله انتقال گاز بالادست ايستگاه تزريق گاز سياهمكان ، احداث لخته گير جديد ورودي ايستگاه تزريق گاز سياهمكان بود كه بنحو مطلوب انجام گرفته و در ايمن سازي اين تاسيسات مهم اثر بخش بوده است.

 طریقی نزاد بیان کرد: پيگيري و مشاركت در اجراي توپك راني هوشمند خطوط لوله انتقال نفت صادراتي در بالادست و پايين دست تلمبه خانه گوره و خطوط لوله انتقال نفت دريايي كه با انجام آنها پس از ساليان زياد اطلاع دقيقي از وضعيت خطوط لوله مذكور بدست آمد از ديگر اقدامات با ارزشي بود كه طي سال گذشته در حوزه بازرسي فني خطوط لوله اتفاق افتاد.

 وی نظارت بر تميزكاري و رنگ آميزي تأسيسات نفت و گاز را اقدامي مهم در راستاي زيباسازي و جلوگيري از بروز خوردگي دانست و افزود: نظارت بر اين كار نيز بخشي از فعاليت هاي اين اداره مي باشد كه در سالجاري تميزكاري و رنگ آميزي تلمبه خانه گوره و واحدهاي بهره برداري گچساران-2 و بي بي حكيمه-1 و در برنامه كاري بوده كه همچنان ادامه دارند .

رييس اداره بازرسي فني وخوردگي فلزات گچساران ادامه داد: نقش بازرسي ها و نظارت مستمر بر سيستم هاي پايش و كنترل خوردگي شامل ضخامت سنجي ادوات و تأسيسات، مهمترين اقدام باز دارنده در بروز نشتي، رخداد حوادث و وقوع خسارات جاني و مالي است كه كاركنان اين اداره در حوزه گسترده ي عملياتي شركت با كنترل حدود 34 هزار نقطه مستعد خوردگي در شرايط سخت منطقه انجام دادند .

طريقي نژاد اضافه كرد: اين اداره نيز مانند ديگر ادارات فني و عملياتي در سنگر توليد به دقت وظايف مشخص شده را در كنار ساير همكاران شريف و زحمتكش به بهترين شكل انجام خواهد داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: