• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-1884-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

ارتقاء 5.5 درصدی شاخص برخوداری از آب شرب در روستاهای كهگیلویه و بویراحمد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: شاخص برخورداری از آب شرب در روستاهای کهگیلویه و بویراحمد از رقم 68 درصد سال 92 به 73.5 درصد در سال 96 رسید.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد فیض اله پاسره در جمع خبرنگاران افزود: از 1641 روستای استان، 1460 روستا از تاسیسات آب آشامیدنی برخوردارند.

وی اظهارکرد: با اتمام 18 مجتمع بزرگ آبرسانی و همچنین پروژه های کوچک تر آبرسانی در روستاهای استان این رقم افزایش قابل توجهی خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به برخی از مهمترین اقدامات شرکت آب و فاضلاب روستایی در حدود 5 سال اخیر، خاطرنشان کرد: اجرای پروژه های آبرسانی به صورت مجتمعی برای بهره مندی همه روستاها و به ویژه روستاهای زیر 20 خانوار از آب شرب، برون سپاری خدمات برای تقویت بخش خصوصی، ایجاد و تجهیز بزرگترین آزمایشگاه آب روستایی در کشور، کاهش هزینه ها و افزایش سرمایه های شرکت بخشی از مهم ترین اقدامات شرکت بود.

پاسره تصریح کرد: بدون شک توسعه و گسترش خدمات آبرسانی روستایی مستقیما بر جلوگیری از مهاجرت، افزایش تولیدات کشاورزی، بهبود اقتصاد روستا و در نهایت توسعه روستاها اثرگذار است و در همین راستا و با توجه به سیاست های دولت در سالهای اخیر توسعه و اصلاح شبکه های آبرسانی به صورت جدی در دستور کار بوده است.

وی با بیان اینکه تنها در سال 96 قریب به 300 کیلومتر شبکه توزیع و خط انتقال آب روستایی در استان عملیاتی شد، ادامه داد: ما سعی می کنیم در وظیفه خود یعنی آبرسانی سالم و با کیفیت به روستائیان عزیز و همچنین اصلاح و تعمیر شبکه های فرسوده لحظه ای تعلل نکنیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: همچنین از مردم تقاضا داریم مصرف خود را مدیریت کنند، تامین آب شرب برای هر خانوار روستایی استان 120 میلیون ریال هزینه دارد، این آب برای شرب است نه مصارف دامداری، کشاورزی و باغداری، برای عبور بدون مشکل از فصل گرم سال باید این مهم مد نظر روستائیان عزیز کهگیلویه و بویراحمد باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: