• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-9114-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

پاکسازی و نظافت عمومی شهر یاسوج در آستانه تعطیلات نوروز +عکس

به همت شهرداری با حضور شهردار یاسوج، اعضای شورای شهر و تعدادی از مسولان استانی و شهرستانی و با همکاری مردم، ادارات، دستگاه ها و نهادهای مختلف پاکسازی و نظافت عمومی شهر یاسوج انجام شد .

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد نستهن مقدم، شهردار یاسوج در این آیین گفت: پاکسازی شهر یاسوج به یک روز منحصر نمی شود و نیروها و عوامل شهرداری در تمام ایام سال مشغول پاکسازی و تنظیف محیط شهری هستند تا خواسته های مردم تحقق پیدا کند .

وی افزود: با تلاش نیروهای سازمان پسماند و خدمات شهری یاسوج طی سه ماهه اخیر وضعیت تنظیف شهر یاسوج متحول شده است و وضعیت بسیاری بهتری از گذشته در شهر یاسوج شاهد هستیم .

مقدم اظهارکرد: طی ماه های اخیر برخی از معابر که در سالیان قبل هرگز تنظیف نشده بودند، پاکسازی شد و خوشبختانه رضایت عمومی را در پی داشته است .

شهردار یاسوج با اشاره به ضرورت مشارکت همگانی در بحث نظافت شهری و بیان اینکه تنها با مشارکت و همکاری شهروندان توسعه پایدار شهری رقم خواهد خورد، عنوان کرد: هدف اصلی این برنامه جلب مشارکت عمومی در بحث نظافت شهری است و قطعا با مشارکت مردم در تنظیف شهری وضعیت بسیاری بهتری خواهیم داشت و لازمه توسعه شهری مشارکت عمومی است .

مقدم تصریح کرد: یکی از اهداف اجرای این طرح فرهنگ سازی مشارکت عمومی بوده که با هماهنگی و ترغیب مردم در راستای نظافت شهر و پاکسازی آن در آستانه سال نو گام های جدی برداشته شود .

وی خاطرنشان کرد: از دیگر اهداف طرح استقبال از بهار می توان به ایجاد چهره ای مطلوب از سیمای شهر، آماده سازی شهر برای رفاه حال شهروندان و استقبال از مسافران نوروزی اشاره کرد .

شهردار یاسوج ادامه داد: برای اجرای این طرح با استفاده از همه توان شهرداری که شامل یکهزار نیروی شهرداری در هفت اکیپ از هفت مسیر با همکاری و همراهی عموم کار جمع آوری زباله ها و پاکسازی شهر یاسوج را انجام خواهد شد .

مقدم با بیان اینکه نباید اجازه دهیم برای زباله ای قامت کارگری خم شود، بیان کرد: شهر یاسوج به عنوان پایتخت طبیعت نگین گردشگری در کشور است و می طلبد رسانه های جمعی برای افزایش مشارکت مردمی در پاکسازی شهر اقدام کنند .

وی به اقدامات شهرداری یاسوج برای پاک سازی و زیباسازی شهر در روزهای منتهی به سال اشاره کرد و گفت: در این زمینه می توان به خط کشی معابر، رنگ آمیزی جدول ها، درختکاری و کاشت گونه های گیاهی، گل های متنوع و افزایش فضای سبز اشاره کرد .

نستهن مقدم اظهار کرد: خدمات شهرداری یاسوج در حوزه زیباسازی فضای شهر امسال بیشتر از سال های گذشته نمود داشته است .

وی ادامه داد: همچنین لکه گیری بیش از یکهزار نقطه در خیابان های شهر یاسوج انجام شده است و تا لکه گیری 2500 نقطه شناسایی شده کار لکه گیری ادامه پیدا خواهد کرد .

شهردار یاسوج تصریح کرد: سال جاری در هفته درختکاری حدود یکهزار اصله نهال در میان دانش آموزان و سازمان ها توزیع شده و 6 هزار اصله نهال نیز توسط شهرداری غرس شد .

مقدم اضافه کرد: پس از پیگیری های گسترده توسط شهرداری دست فروشان و وانت بارها در مکان های تعیین شده ساماندهی شدند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: