• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9612-985-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

استاندار :

محیط زیست و آب از اولویت های مهم کهگیلویه و بویراحمد است

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: یکی از اولویت های مهم این استان محیط زیست و آب است.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد علی محمد احمدی در نشست شورای اداری استان افزود: سال 96سالی پر حادثه در کشور بود. خارج شدن قطار از ریل، زلزله کرمانشاه، کشتی سانچی، نارضایتی های اجتماعی و اقتصادی و از همه تلخ تر سقوط پرواز "تهران- یاسوج" از جمله این حوادث بود.

وی اظهارکرد: هرچند داغ فراق عزیزانمان در سانحه سقوط پرواز تهران- یاسوج بسیار سنگین بود اما همدردی، مشارکت و نوعدوستی که مردم استان داشتند و تلاشی که مدیران غیرتمند استان در مدیریت این حادثه داشتند در تاریخ این استان ماندگار خواهد بود و به سهم خودم از همه کسانی که تلاش کردند، اصحاب رسانه و مطبوعات، مسئولان امدادی و حاضر در صحنه قدردانی می کنم، امیدوارم که هیچ وقت کشورمان شاهد همچون حوادثی نباشد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: امسال سال ویژه ای بود، انتخابات برگزار شد و دولت با رویکرد جدید شروع بکار کرد، در عرصه بین المللی با بدعهدی های نظام سلطه مواجهیم اما الحمد الله جمهوری اسلامی ایران به حول و قوه الهی و با دعای خیر مردم و میراث امام راحل و رهبری های مدبرانه مقام معظم رهبری راه خودش را ادامه خواهد داد.

احمدی تصریح کرد: این کشور فراز و نشیب های زیادی داشته اما در هر مقطعی تجربه جدید آموختیم و آب دیده تر شده ایم. دشمن برای مهار ما ضمن تحریکات بین المللی، برنامه ریزی برای داخل کشور نیز کرده است، شکی نیست که برخی نابسامانی ها و مشکلات در کشور وجود دارد اما با صراحت اعلام می کنم که در کشور بحران نداریم و با چالش مواجه نیستیم.

وی ادامه داد: ملت بزرگی هستیم و در راه و مسیرمان کوچکترین تردید نداریم و ان شاء الله انقلاب اسلامی را به مقصد نهایی خواهیم رساند. دنیا از یک قدرت بزرگ و بدون وابستگی به قدرت ها، پریشان هستند و برعلیه ایران اسلامی توطئه و هزینه می کنند و گاهی اوقات این کارها را می کنند و بعضی اوقات از جای جای دنیا پای میز مذاکره برجام حاضر می شوند، برجام برای کشور یک توفیق بود از این باب که ضمن به نمایش گذاشتن قدرت بازدارندگی در گذشته، قدرت منطق و گفتمان خود را پای میز مذاکره به رخ آنها کشاندیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: بعد از برجام هم به این نتیجه رسیده اند که نمی توانند قدرت جمهوری اسلامی را مهار کنند چراکه قدرت در موشک ها نیست بلکه پیام انقلاب اسلامی است که منطقه را فرا گرفت.

احمدی تاکید کرد: مدیران باید تلاش خود را برای خدمت به مردم بیشتر و امید و نشاط را در دل مردم زنده کنیم که با کار، تلاش و خدمت گذاری بیشتر محقق خواهد شد و امیدواریم در سال 97 خدمتگذاران بهتری برای مردم باشیم. دشمن دنبال گرفتن امید و نشاط از مردم کشور است اما دولت با برنامه ریزی درسال 97 تلاش خود را بیشتر و امید و نشاط را در دل مردم زنده خواهد کرد.

وی بیان کرد: بیشتر نارضایتی های جامعه اینست که خانواده ها در دهه های گذشته با تکفل آنها بالا بود و جمعیت ما جوان و جمعیت دهه 60 و 70 هم اکنون تحصیل کرده اند، وارد بازار کار شدند و جویای کار هستند که باید فضا برای آنها باز شود. دولت در چارچوب قانون تمهدات لازم را در این خصوص اندیشیده است و نزدیک به 40هزار میلیارد تومان منابع در سال آینده پیش بینی شده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سالهای 92 تا 94 نرخ رشد اقتصادی منفی 5 درصد را به بالای 5درصد برسانیم اما نرخ رشد اشتغال کمتر بود که باید تلاش کنیم در سال آینده نرخ رشد اشتغال از نرخ رشد اقتصاد و تولید بیشتر باشد.

اشتغال اولویت اصلی مدیران و فرمانداران باشد

احمدی ادامه داد: همه مدیران و فرمانداران استان بطور جدی ایجاد اشتغال از اولویت های اصلی آنها باشد، البته اشتغال به معنای پول پاشی نیست و منابعی که اختصاص داده می شود مال بیت المال است، حق ایجاد رانت نداریم و حق نداریم این منابع را با ارتباطات قومی، فامیلی، اداری و سیاسی اختصاص دهیم بلکه باید به دست کسانی برسد که توانایی ایجاد فرصت های شغلی در استان دارند و همه مدیران و مسئولان در پیشگاه خداوند مسئول هستیم که غیرتمندانه دقت کنیم و اجازه انحراف این منابع را ندهیم بنابراین باید سعی کینم که اشتباهات گذشته را تکرار نکنیم.

وی افزود: با نوسازی و مقاوم سازی بافت های فرسوده، از زمین و امکانات موجود استفاده می کنیم، چهره شهرها درست می شود، حاشیه نشینی از بین می رود و بسیاری از معضلات رفع خواهد شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: به نوسازی و بازسازی ناوگان حمل و نقل برون شهری و درون شهری استان توجه شود که آلاینده های در فضای بکر استان کهگیلویه و بویراحمد نیز می توانند تهدید جدی برای محیط زیست باشند، مصرف سوخت بهینه نیست و وقوع تصادفات بعلت فرسوده بودن وسایل نقلیه است که امیدواریم از محل صرفه جویی انرژی بتوانیم قدم جدی در زمینه نوسازی حمل و نقل استان برداریم.

احمدی خاطرنشان کرد: یکی از اولویت های این استان محیط زیست و آب است و طی 6 ماه که در استان حضور پیدا کرده ام بیشترین آسیب در حوزه زیست محیطی و آب کشور در این استان بوده است. این استان موهبت های خدادادی دارد که بعلت بی توجهی و بد تدبیری ما این فرصت طلایی و زیبای استان را داریم تبدیل به تهدید می کنیم. باید همه دلسوزان و دست اندرکاران آستین همت را بالا بزنند و روی چند موضوع متمرکز شوند.

وی عنوان کرد: از واگذاری عرصه های منابع طبیعی و ملی به بخش های خصوصی ازجمله کسانی که دنبال سوء استفاده هستند خودداری شود چراکه این عرصه ها میراثی است که به ما رسیده و امانتی هستند که باید به نسلهای آینده بدهیم بنابراین هر گونه قصوری خیانتی نابخشودنی است که متاسفانه قصور زیاد شده و بسیاری از عرصه ها نابود و تغییر کاربری داده شده است که باید فکر جدی برای محیط زیست استان شود و یکی از برنامه های ما در سال آینده باشد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد  اظهارکرد: فعلا مساله آب در کشور تبدیل به چالش نشده است اما الگوی بارشها، وضعیت اقلیمی و رصد سامانه ها نشان می دهد که متاسفانه سال به سال وضعیت بدتر می شود و باید فکر اساسی در این زمینه شود، آب فضای سبز و صنعتی تفکیک از آب شرب شود و سیستم های آب و فاضلاب تقویت شوند. ان شاء الله از سال 97 مدیریت سبز آب را در استان شروع خواهیم کرد.

احمدی با اشاره به چهارشنبه آخر سال افزود: باید فضای امید و نشاط را برای مردم مهیا کنیم اما در این زمینه نباید قانون گریزی، تخته کردن ارزشهای اسلامی و ایرانی باشد و خطر آفرینی برای مردم نشود.باید برنامه ریزی شود ضمن اینکه مردم نشاط داشته باشند بر حفظ فرهنگ ایرانی – اسلامی خود تاکید کنیم و با مخلان امنیت و کسانی که آرامش دیگران را سلب کند برخورد لازم صورت گیرد.

وی تاکید کرد: چهارشنبه سوری فضایی برای ایجاد نشاط در بین مردم است که احتمالا عده ای از این فضا سوء استفاده می کنند بنابراین باید هوشیار و مراقب باشیم و دستگاههای مختلف استان تدابیر لازم حفاظتی و حراستی را انجام دهند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: همه دستگاههای اجرایی استان در ایام تعطیلات نوروز با عجین کردن همه ارزشهای ایرانی- اسلامی نوروز شاد و مفرحی را برای ایجاد کنیم که بخشی از این شادی و مفرح بودن تسهیلات و امکاناتی است که برای مردم، مسافران و گردشگران فراهم می شود.

انتشار کلیپ در فضای مجازی عزت مردم استان را هدف قرار داد

احمدی در واکنش به کلیپ منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر هدایای ارسال شده توسط آموزش و پرورش به منطقه سیلاب کلوار گفت: مردم کهگیلویه و بویراحمد در تاریخ نماد عزت، شرف، مردانگی و غیرت بودند، کسی که با چینین اقداماتی استان و کشور خود را تخریب می کند غیرت و مردانگی در وجودش نیست و متاسفانه برخی با چنین اقداماتی(انتشار اخبار کذب) عزت استان را هدف قرار داده اند.

احمدی افزود: ما نمی گوییم کمبود و کاستی وجود ندارد مشکلات وجود دارد و خدمت گذاری هم زیاد بود اما آیا راه و روش رفع آنها این بی اخلاقی است. آیا می دانید نرخ زمین و خانه در شهر یاسوج بعد از تهران از متوسط کشوری بالاتر است، کسی اینها را می گوید که چقدر اسراف می شودف سوار چه خودرو هایی می شوید.

وی بیان کرد: انتشار این کلیپ دروغین که مربوط به گذشته است بازی با آبروی مردم استان کهگیلویه و بویراحمد بود، نمی دانم عامل انتشار این کلیپ خواسته با چه کسی( دولتی، حزبی، نگاهی و شخصی) تسویه حساب کند اما هر هدفی داشته به هدفش نرسیده بلکه عزت مردم استان را هدف قرار داد. نخبگان، بزرگان، علما، سیاسیون  اجازه بازی با عزت مردم استان را ندهند مگر در استان کهگیلویه و بویراحمد فقیر وجود دارد چرا این کلیپ ها از سایر استانهای دارای فقیر بیرون نمی آید.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: اعتقاد دارم اگر زرق و برق در ساختمانها نیست، جاده ها آنچنان نیست، لباس ها آنچنان نیست و امکانات نبوده اما در استان کهگیلویه و بویراحمد همیشه شرف، غیرت، مردانگی و ایثار بوده که تاریخ این استان نشان دهنده این مساله است بنابراین نباید اجازه داد برخی ها با ندانم کاری عزت استان را بر باد دهند.

احمدی اضافه کرد: از اصحاب رسانه استان که خیلی زحمت می کشند تشکر می کنم اما در این بین عده ای هستند که سوء استفاده می کنند. در چارچوب قانون فضای نقد مطالبه گری ایجاد شده اما نباید اجازه به کسی که مجوز قانونی ندارد و به شکل غیر قانونی فعالیت دارد مطالبه گری برای مردم کند چراکه رسانه دارای مجوز با آبروی مردم بازی نمی کند بنابراین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این مساله را پیگیری کند.

وی گفت: از روز اول قبلا هیچ کس را در استان نشناختم و هم اکنون هم ضمن ارادت شناخت آنچنان از کسی ندارم و تنها شناخت اداری و سازمانی است و برای من مهم خدمت به مردم است، در طول این مدت دعوای اداری داشته ایم اما دعوای سیاسی، قومی و فردی با هیچ کسی ندارم.

احمدی تاکید کرد: ضمن تشکر از اصحاب رسانه استان هیچ وقت از انتقاد در زمینه کاستی ها عصبانی نشدم و به هیچ خبرنگار یا فردی نگفتم اما در چارچوب ادب و اخلاق باشد اعتقاد دارم که انتقادها برای رشد استان مفید است و باید آستانه تحمل خود را بالا ببریم.

مدیران در استخدام ها و انتصاب ها شفاف باشند

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: مدیران استان در سطوح شهرستانی و استانی برنامه محوری را فراموش نکنند، شفافیت اداری توجه داشته باشند، در قراردادها، استخدام ها و انتصاب ها شفاف باشید و به مردم اطلاع رسانی کنند. در صورتی که مدیری در چارچوب حرکت کند هیچ هراسی از شفافیت ندارند و نباید با عدم شفافیت برای مردم یاس و نا امیدی ایجاد شود.

احمدی افزود: باید به تدریج به سمت قانونمند ساختن استخدام و بکارگیری نیرو حرکت کنیم تا به همه فرصت داده شود و افراد تحصیلکرده و نمره الف بکارگیری شوند نه اینکه یک نفر نمره 10 با رابطه قومی استخدام شود. در سال 97رصد و پیگیری استخدام و بکارگیری نیرو در ادارات و سازمانهای استان بیشتر و جدی تر خواهد شد و برخورد لازم با متخلفان صورت می گیرد.

وی گفت: مدیران از کلنگ زین پروژه های غیرکارشناسی و افتتاحیه های آنچنانی و ریخت و پاش ها جلوگیری کنند، به مردم واقعیت ها را بگویند چراکه مردم از خدمات دهی خوب اطلاع دارند و قضاوت مردم درست است بنابراین هدف خود را گم نکنیم و حاشیه را هدف خود قرار ندهیم.

مدیری که نمی تواند برود

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: اگر مدیری نمی تواند در دستگاه و شهرستانی حضور داشته باشد و شرایط لازم را ندارد نرود، مدیر باید شبانه روز در شهرستان محل خدمت خود باشد تا از نزدیک زندگی مردم را لمس کندو این چه مدیری است که شب در حوزه خدمت خود نیست اگر نمی توانید، علاقمند به خدمت به مردم نیستید و شرایطش را ندارید خودتان بروید.

احمدی خاطرنشان کرد: مدیران به مساله بازدی از شهرستانها توجه داشته باشند و یکی از معیارهای ارزیابی مدیران بازدید و سفرهای شهرستانهاست.

وی ادامه داد: رویکر ما اعتدال باشد و مردم از تند روی و افراط، بی مسئولیتی، سستی و بی رغبتی خسته شدند و آنها از ما مدیران و مسئولان کار درست، صادقانه، دلسوزانه و متعهدانه می خواهند که این کار از هر اصلاح طلب و اصوالگرایی که مبانی نظام را قبول دارد، باشد قابل تقدیر است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: دست هر کسی  و با هر فکری که به مردم خدمت می کند را می بوسم و اگر کسی بخواهد عزت مردم را به بهانه های سیاسی چوب لای چرخ کشور و نظام بگذارد پذیرفتنی نیست و مشی ما با اقتدار اعتدال است و در این زمینه کوتاه نمی آییم.

احمدی افزود: در سال 97 باید میز خدمت جهت تکریم ارباب رجوع در همه دستگاهها و سازمانهای استان ایجاد ور اه اندازی شود چراکه بیشتر سرگردانی های مردم اینست که از راه پله های طبقات ادارات بالا و پایین می روند، برخی کامندان سر کار حضور ندارند و جنب جوش لازم را ندارند. طبق بررسی های صورت گرفته در یک اداره 10 تا 15 نفر از کارمندان در حیات اداره حضور داشتند بنابراین کسی که اینطور عمل کرده به ملت خیانت می کند. مدیرانی که نظم دارند و دغدغه دارند دستشان را می بوسم اما اگر کسی بخواهد از این رفتارها کند مطمئن باشد برخورد سخت با او خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: دستگاههای اداری و اجرایی استان نسبت به برپایی نماز توجه لازم را داشته باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: