• یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-987-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

گردهمایی فعالان کانون های فرهنگی هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد

گردهمایی بزرگ مدیران و فعالان کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد سید محمد کاظم نظری، معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این آیین گفت: مسجد از ابتدای شکل گیری دین، بزرگترین کانون آموزش دین، رشد عبادی و فرهنگی برای مسلمانان بوده است.

وی افزود: ایده تشکیل کانون های فرهنگی و هنری مساجد یک ایده مناسب است و در ربع قرن اخیر نقش و فعالیت کانون های مساجد خوب بوده است.

نظری اظهارکرد: با وجود همه اقدامات انجام شده، این حوزه نیاز به رونق بیشتری دارد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تهاجم فرهنگی و تاثیر آن بر جوانان و جامعه خاطرنشان کرد: به تناسب آسیب های مختلف، نیاز است که جوانان و نوجوانان ما جذب مساجد شوند.

نظری تصریح کرد: جوان مسجدی، اهل نماز و با بصیرت دینی، کمتر دچار آسیب ها می شود.

وی بر ارائه فعالیت های مناسب فرهنگی، اجتماعی و دینی در مساجد با محوریت نشاط آور، نوآورانه و جذاب تاکید کرد و ادامه داد: گاهی آثار چند ثانیه ای اثر بخشی بسیار بیشتری از چندین همایش و کنفرانس دارند و توجه به تولیدات دارای خروجی و محتوا مورد تاکید است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: بخشی از حوزه فرهنگی باید به بخش فعالیت خیرین داده شود و در رونق و توسعه ظرفیت های مساجد، توجه به این بخش مورد تاکید است.

نظری تاکید کرد: حمایت از حوزه کانون مساجد ضروری است و هزینه در راستای توسعه فرهنگی و مقابله با آسیب های اجتماعی سرمایه گذاری است.

همچنین حجت الاسلام رضا قاسمی، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد در این آیین گفت: استفاده از ظرفیت های مردمی و بهره گیری از پتانسیل های دینی و فرهنگی موجود در تشکل های مردم نهاد برای پیشبرد هدفگذاری ها ضروری است.

وی افزود: حمایت از کانون های فرهنگی هنری مساجد نیز ضرورت دارد و باید از توانایی این حوزه برای مقابله با آسیب های اجتماعی و توسعه حوزه های دینی، فرهنگی و اجتماعی بهره برد.

حجت الاسلام مصباح نژاد، امام جمعه شهرستان دنا نیز گفت: مسجد محل آموزش، رشد و تعالی انسان هاست.

وی افزود: نقش مساجد در برهه های مختلف زمانی محسوس است و در دوران دفاع مقدس نیز اعزام نیرو از مساجد انجام گرفت و مساجد سنگر مبارزه با دشمنانند.

مصباح نژاد با اشاره به جنگ نرم دشمنان و لزوم مقابله با آسیب های اجتماعی، خواستار توجه بیشتر به ظرفیت سازی در مساجد برای رشد و پرورش افراد توانمند با هدف مقابله با جنگ نرم دشمن و توسعه همه جانبه شد.

امام جمعه شهرستان دنا بر رفع مشکلات اعتباری حوزه فرهنگی و مذهبی تاکید و اضافه کرد: همچنین مصوبات شورای فرهنگ عمومی نیز باید ضمانت اجرایی پیدا کنند و عملیاتی شوند.

به گزارش ایسنا، در پایان این آیین از 130 نفر از مدیران و فعالان کانونهای فرهنگی و هنری مساجد استان کهگیلویه و بویراحمد تجلیل بعمل آمد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: