• چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-1384-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه وبویراحمد:

معرفی 170 طرح اشتغالزا فراگیر و روستایی و عشایری به بانکهای کهگیلویه وبویراحمد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه وبویراحمد گفت: تاکنون 170 طرح اشتغالزا فراگیر و روستایی و عشایری به بانکهای استان معرفی شده است.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد" پروانه نیکمرام" در جمع خبرنگاران افزود: این طرح ها با اعتباری بالغ بر 59 میلیارد و 600 میلیون تومان و اشتغالزایی 1549 نفر بوده اند.

وی از تصویب 24 تعداد طرح از محل تسهلات فراگیر در کمیته فنی اشتغال این استان که در روز دوشنبه برگزار شد خبرداد و اظهارکرد: برای این طرحها با اشتغالزایی ۴۶۶ نفر، هفت میلیارد و 540 میلون تومان تسهیلات پیش بینی شده است .

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه وبویراحمد خاطرنشان کرد: در این کمیته نیز تعداد ۳۲ طرح از محل تسهیلات روستایی و عشایری با اعتبار چهار میلیارد و 450 میلیون تومان و اشتغالزایی ۲۱۶ نفر به تصویب رسید .

نیکمرام تصریح کرد: تاکنون ۴۵ طرح با ۱۷ میلیارد و 400 میلیون تومان و ۶۶۵ فرصت شغلی در شهرهای کوچک و روستا با سود ۱۲ تا ۱۶ درصد تصویب شده است .

وی ادامه داد: از محل تسهیلات روستایی و عشایری ۱۲۵ طرح با پیش بینی ۸۸۴ فرصت اشتغالزایی و ۴۲ میلیارد تومان باسود ۶ تا ۹ درصد نیز به تصویب رسید .

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: در این استان 1516 طرح اشتغالزا در سامانه (کارا) ثبت شده است .

نیکمرام ایجاد استغال و تصویب اشتغال پایدار را از اولویت های کارگروه اشتغال و کمیته فنی اشتغال استان کهگیلویه و بویراحمد دانست .

وی سرانه تسهیلات وام های اشتغالزایی تصویب شده را ۳۸۰ میلیون ریال اعلام و تاکید کرد: با استفاده از این تسهیلات نرخ بیکاری در پایان سال نسبت به سال گذشته کاهش خواهد یافت.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد همکاری بانکها را خوب ارزیابی و بیان کرد: بخش گردشگری بیشترین متقاضی تسهیلات را دارد و سایر بخشهای مشاغل خرد و خدماتی نیز این طرحها با استقبال مواجه شده است. بیش از 20 درصد این طرحها را تعاونی ها تشکیل می دهند.

نیکمرام این طرح ها را در بخشهای صنایع دستی، فناوری اطلاعات، کشاورزی، و منابع طبیعی، فرش دست باف، گلیمف قالی بافی، بسته بندی انواع نان، پرورش گاو شیری، تیرچه و بلوک، گلخانه و داروهای گیاهی بر پایه گندم عنوان کرد.

وی اضافه کرد: تعهد استان برای تشکیل 15روستا- تعاون است که تاکنون با انجام مرحله مقدماتی 8 روستا – تعاون در سطح استان تشکیل و مجوز آنها صادر شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: