• چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-387-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

وجود ۶۰۰ کانون فرهنگی و هنری فعال در کهگیلویه و بویراحمد

مسئول دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۶۰۰ کانون فرهنگی و هنری در این استان فعال است.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد حجت الاسلام رضا قاسمی پیش از ظهر چهارشنبه، 16 اسفندماه در نشست خبری با خبرنگاران افزود: کانون های مصوب ما ۶۰۰ کانون در سطح استان است و همچنین رتبه اول حوزه کمی در سطح کشور را داریم .

وی اظهارکرد: ۸۰ درصد مساجد استان دارای کانون است که از این تعداد ۱۹ کانون تخصصی است .

مسئول دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه هجدهم اسفند سالروز ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد است، خاطرنشان کرد: ربع قرن از فعالیت های کانون های فرهنگی و هنری مساجد می گذرد .

حجت الاسلام قاسمی تصریح کرد: ۱۰۳ باب کتابخانه مخزن دار و ۳۲۵ کتابخانه باز، ۴۱ مورد خانه نور، ۳۶ هسته پژوهش، چهار مرکز خانه دیجیتال، ۳۲ گروه تواشی و سرودهای انقلابی در قالب مساجد به فعالیت می پردازند .

وی از برگزاری ۱۲ جشنواره قرانی در استان با حضور ۱۵۰۰ نفر خبر داد و بیان کرد: همچنین سوگواره شعر امام سجاد(ع) به شکل منطقه ای و کشوری با هدفگذاری آشنایی با امام سجاد(ع) و صحیفه سجادیه اجرایی شد .

مسئول دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری دوره های مختلف آموزشی با محوریت کتابداری، آسیب های اجتماعی و ... خبر داد و عنوان کرد: هشت دوره کتابداری و ۱۰۰ کارگاه آموزش و مشاوره آسیب های اجتماعی نیز عملیاتی شد .

قاسمی جشنواره شعر گلدسته های سپید را از دیگر برنامه های برگزار شده با حضور بیش از یکهزار اثر دانست و تاکید کرد: هر ساله به مناسبت ایام الله دهه فجر نیز جشن هایی در مساجد اجرایی می شود و تبیین دستاوردها، خاطره گویی و جشنهای مختلف نیز عملیاتی می شود .

وی گفت: جشن های دهه کرامت نیز از دیگر برنامه هایی محسوب می شود که با هدفگذاری در حوزه های مختلف اجرایی می شود .

مسئول دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد گفت: همایش اندیشه های آسمانی با اعزام نخبگان مساجد و کانون ها و مدیران برتر به مشهد مقدس برگزار می شود و با ارزیابی ظرفیت ها و برنامه ها، از مدرسین برتر کشوری نیز برای تدریس استفاده می شود .

قاسمی دوره های آموزشی نخبگان روستایی و تجلیل از آنها را از مهمترین برنامه های حوزه روستایی دانست و بیان کرد: ۲۴۳۰ نفر از استان در سال های اخیر در دوره های کشوری شرکت کرده اند .

وی برگزاری همایش مسجد و جهان اسلام در سطح استان با حضور افراد توانمند را از اقدامات سالهای گذشته دانست و تصریح کرد: برنامه شیوه های نوین تدریس، جشنواره هنرهای تجسمی، جشنواره فیلم و عکس، برگزاری طرح های قرانی در سطح استان با حضور ۶۰۰۰ نفر و برگزاری طرح تفسیر کوتاه در ۵ دوره نیز در سالهای گذشته تاکنون اجرایی شد .

مسئول دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: ۵۰ کانون فرهنگی هنری در سال ۹۶ به تعداد کانون های فرهنگی هنری مساجد این استان اضافه شدن است .

قاسمی با اشاره به تقسیم بندی کانونهای مساجد، افزود: کانون های ما به کانون های تخصصی، عشایری، روستایی، مصلی و کانون دانشگاهی تقسیم می شود . همچنین برنامه تجلیل از فعالان فرهنگی و هنری مساجد، ائمه جمعه و مدیران برتر ۱۹ اسفند برگزار می شود .

وی با اشاره به هفته منابع طبیعی، اضافه کرد: ۱۸۸۰ اصله درخت به یاد تعداد شهدای استان کهگیلویه و بویراحمد غرس خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: