• دوشنبه ۱۴ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9612-885-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

استقبال از بهار با پاکسازی طبیعت کهگیلویه و بویراحمد اجرا می شود

معاون سیاسی و امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: پاکسازی طبیعت در طرح استقبال از بهار به مدت یک هفته از 18 تا 25 اسفند در سطح این استان برگزار می شود .

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد محمدکاظم نظری با بیان این مطلب در ستاد استقبال از بهار، افزود: شیوه نامه ستاد استقبال از بهار که ازسوی معاونت توسعه مدیریت حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور و با هدف تحقق اصل 50 قانون اساسی و بند 4 سیاسی های نظام در راستای حفاظت از محیط زیست به استانداری ها ابلاغ شده است .

وی، با بیان اینکه این شیوه نامه با دیدگاه فرهنگی و نهادینه سازی حفاظت از محیط زیست ابلاغ شده است، اظهارکرد: با همین دیدگاه شورای امر به معروف و نهی از منکر، دستگاه های فرهنگی و سازمان های مردم نهاد در ستاد استقبال از بهار و امر پاکسازی طبیعت موظف به همکاری شده اند .

معاون سیاسی و امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، این طرح را فرصتی در راستای اشاعه فرهنگ حفاظت از محیط زیست، جلب مشارکت اجتماعی، آماده سازی استان در استقبال از بهار دانست و خاطرنشان کرد: همچنین در این طرح باید تلاش شود تخریب و آلوده کردن محیط زیست به عنوان یک منکر معرفی شود .

نظری با بیان اینکه فرمانداران می بایست مسئولیت اجرای این طرح را در شهرستان ها بر عهده بگیرند و تا شانزدهم با تشکیل ستاد شهرستانی در خصوص جزئیات اجرای آن تصمیم بگیرند، تصریح کرد: در شهرستان بویراحمد نیز این وظیفه بر عهده فرمانداری بویراحمد است و با ابلاغ مصوبات در این خصوص برنامه ریزی صورت می گیرد.

وی با اشاره به برگزاری موفق کمپین «نه به زباله » در مردادماه در سطح شهر یاسوج و با حضور مسئولان استانی ادامه داد: این کمپین 21 اسفندماه با حضور و فعالیت گسترده دستگاه ها و با استفاده از ظرفیت شهرداری، جمعیت هلال احمر، محیط زیست، شورای امر به معروف و نهی از منکر و شورای حفاظت از منابع آب و سازمان های مردم نهاد برگزار می شود .

معاون سیاسی و امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، به نقش مهم رسانه ها در فرهنگ سازی حفاظت از محیط زیست اشاره و عنوان کرد: صدا و سیما در طول این یک هفته با همکاری محیط زیست به آموزش و دعوت مردم به شرکت در پاکسازی شهر و راه های بین شهری، پارک ها و تفرجگاه های عمومی و اماکن گردشگری و ... اقدام کند .

نظری، با تأکید بر اینکه این ستاد نهادینه سازی فرهنگ حفاظت از محیط زیست و زنده نگاه داشتن این فرهنگ را به صورت ملی دنبال می کند، اضافه کرد: این اقدام تلنگری برای حل مشکلات محیط زیستی و استفاده از ظرفیت دستگاه های اجرایی و سازمان های مردم نهاد در این راستاست .

به گزارش ایسنا، اجرای این طرح در سطح شهر، راه های بین شهرها، منابع طبیعی، سواحل رودخانه ها، پارک هاو تفرجگاه های عمومی و اماکن گردشگری با همکاری شهرداری، راه و شهرهازی، حمل و نقل و پایانه ها، محیط زیست و منابع و طبیعی، تهیه اقلام آموزشی در قالب بروشور، بنر و ... راه اندازی ایستگاه های آموزشی در سطح شهرها، تهیه و توزیع کیسه های زباله و دستکش، اجرای شهرستانی طرح پاکسازی و کمپین نه به زباله با محوریت فرمانداری ها از جمله مصوبات این نشست بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: