• یکشنبه ۱۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-187-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

آمادگی کهگیلویه و بویراحمد برای میزبانی از مسافران و گردشگران نوروزی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در کمتر از چند روز مانده به تعطیلات عید نوروز، برای میزبانی از گردشگران و مسافران نوروزی آمادگی کامل در استان وجود دارد.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد محمود باقری در جمع خبرنگاران افزود: استان کهگیلویه و بویراحمد به عنوان یکی از مقصدهای مهم گردشگری کشور است.

وی با اشاره به مشکلات زیر ساخت های گردشگری در سالهای قبل اظهارکرد: خوشبختانه با جذب اعتبارات ملی و تلاش های شبانه روزی توانستیم  چهار پارک اسکان در شهرهای بزرگ استان برای میزبانی مسافران نوروزی استان تا حدودی آماده کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه برای احداث چهار پارک اسکان مسافران در استان حدود پنج میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است خاطرنشان کرد: با افتتاح این پروژه ها در شهرستانهای استان دیگر شاهد مشکلات کمبود اسکان نخواهیم بود.

باقری دیگر مشکلات مسافران و گردشگران را کمبود سیرویس های بهداشتی در مراکز گردشگری عنوان و تصریح کرد: امسال نیز100چشمه سرویس بهداشتی در مکان‌های گردشگری استان احداث کرده ایم تا بتوانیم زمینه رفاه گردشگران را فراهم کنیم.

وی گردشگری را محور توسعه استان عنوان کرد و ادامه داد: از مهم‌ترین مأموریت‌های اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری حمایت از سرمایه‌گذاران برای ایجاد اشتغال در حوزه گردشگری است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در چند سال اخیر زیر‌ساخت‌های خوبی برای گردشگران داخلی و خارجی در استان فراهم شد، تاکید کرد: پرونده 30 واحد بوم‌گردی را به بانک معرفی کرده و برای احداث هتل چهارستاره، پارک آبی و رستوران‌های سنتی تسهیلات موردنیاز را جذب کردیم.

باقری با اشاره به نقش گردشگری در اشتغال، بیان کرد: احداث و تکمیل پروژه‌های گردشگری و راه‌اندازی واحدهای بوم‌گردی از برنامه‌های این اداره‌کل در راستای توسعه صنعت گردشگری در استان است.

وی افزود: روستاهای این استان ظرفیت‌های خوبی برای بوم‌گردی دارند و از کسانی که بخواهند در این زمینه فعالیت کنند، حمایت می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد نخستین دستگاه اجرایی استان بود که پروژه‌های خود را به بخش خصوصی واگذار کرد، اضافه کرد: تاکنون سه پروژه را به بخش خصوصی واگذار کرده‌ایم و در اوایل سال 97 هم چهار پروژه دیگر را واگذار می‌کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: