• شنبه ۱۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9612-785-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

پنجم اردیبهشت 97 زمان کوچ عشایر کهگیلویه و بویراحمد اعلام شد

معاون سیاسی و امنیتی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: پنجم اردیبهشت ماه 1397 زمان کوچ عشایر این استان اعلام شد .

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد سیدمحمدکاظم نظری در نشست ستاد کوچ عشایر استان، افزود: با توجه به وضعیت خشکسالی پیش آماده زمان کوچ عشایر نسبت به سال های گذشته زودتر اعلام شد .

نظری به موضوع امنیت، ارائه خدمات بین راهی، آماده کردن ایل راه ها به دستگاه های متولی اشاره و اظهارکرد: امنیت عشایر برعهده نیروی انتظامی  بوده و امسال باید با تلاش و دقت بیشتر به این موضوع توجه شود و فرمانداران نسبت به این مسئله اهتمام کامل داشته باشند .

معاون سیاسی و امنیتی استانداری کهگیلویه و بویراحمد به آمادگی کامل هلال احمر جهت ارائه هرگونه خدمات دهی به عشایر در زمان کوچ تاکید و خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش هم نسبت به مسئله درسی دانش آموزان و امتحانات آنها برنامه ریزی لازم را داشته باشد .

نظری به مسئولین ستاد بحران استان تاکید کرد: با احتمال بارندگی که در زمان کوچ عشایر وجود دارد از آمادگی لازم برخوردار باشد .

وی به هماهنگی استان های خوزستان، فارس، بوشهر و کهگیلویه وبویراحمد در برنامه ریزی برای کوچ عشایر تاکید و تصریح کرد: برای روان و تسهیل شدن کوچ عشایر و عدم اذدهام و کمتر آسیب رسیدن به مراتع و منابع ملی و کنترل امنیت هماهنگی های لازم بین این استان ها صورت گیرد .

معاون سیاسی و امنیتی استانداری کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: چون کهگیلویه وبویراحمد معبر عشایر استان های همجوار است، برای اینکه کمترین آسیب به منابع ملی، مراتع و جنگل های استان وارد گردد، برنامه ریزی لازم برای کوچ عشایر در زمان تعیین شده انجام شود .

نظری از عشایر استان خواست تا برای ایجاد امنیت بیشتر و ارائه هرگونه خدمات بهتر کوچ خود را در زمان تعیین شده آغاز کنند تا متولیان امر مانع حرکت کوچ نشوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: