• چهارشنبه ۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-884-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

لزوم مصرف بهینه آب در ایام خانه تکانی

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: مصرف بهینه آب در ایام خانه تکانی لازم است.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد سید یعقوب فرجی صبح  امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مصارف خانگی آب شرب در ماه‌ پایانی سال افزایش می‌یابد اظهارکرد: انجام خانه‌تکانی باعث بالا رفتن مصرف بالای آب می‌شود.

وی افزود: بالا رفتن میزان مصرف آب در ایام خانه‌تکانی باعث افت فشار و کمبود آب در برخی مناطق شهری می‌شود.

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: به همین دلیل ضروری است مشترکین  برای جلوگیری از افت فشار آب و هدر رفت آن  هنگام خانه‌تکانی در مصرف صحیح و اصولی این کالای با ارزش دقت بیشتری داشته باشند.

فرجی میانگین مصرف آب توسط مشترکین آبفای شهری را بیش از 180 لیتر در شبانه‌روز عنوان و تصریح کرد: این میزان مصرف روزهای پایان سال و هنگان خانه‌تکانی به صورت محسوسی افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به اهمیت صرفه‌جویی در مصرف آب هنگام خانه‌تکانی  ادامه داد: رسانه‌ها  با اطلاع رسانی در این ارتباط می توانند زمینه همکاری شهروندان را در مصرف بهینه آب فراهم آورند.

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: اصلاح برخی از روش‌های نادرست مصرف آب از هدر رفت آب تا حدود زیادی جلوگیری خواهد شد.

فرجی اضافه کرد: با وجود مصرف بالای آب در ایام پایانی سال، شرکت آبفای استان تدابیر لازم را برای به حداقل رساندن نوسان و افت فشار آب به کار خواهد بست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: