• سه شنبه ۸ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-784-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

آبرسانی با تانکر سیار به 160 روستای کهگیلویه وبویراحمد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای این استان پر آب اگر روزی کم آبی یک سراب بیهوده بود اما متأسفانه هم اکنون به چالشی جدی تبدیل شده است.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد فیض اله پاسره با بیان برخی چالش ها در آب روستاهای استان، افزود: هم اکنون ۱۵۹ روستای استان کهگیلویه و بویراحمد با تانکر آبرسانی می شوند.

وی اظهارکرد: در ابتدای سالجاری ۱۳۰ روستا را سیار آبرسانی می کردیم اما این رقم با وجود اینکه در فصل زمستان هستیم به حدود ۱۶۰ روستا رسیده است.

پاسره گفت: آب چاه های روستاها در حال کم شدن است و باید بگویم ۶ چاه تامین آب روستایی استان با چالش جدی و کم آبی بی سابقه ای روبرو شده است.

وی تصریح کرد: سایر منابع آب روستایی ما نیز اُفت دارند و با شروع فصل گرم سال این موضوع بیشتر احساس میشود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی استفاده آشامیدنی از آب اولویت اول است، روستائیان عزیز باید از مصرف آب شرب برای کشاورزی، دامداری و باغداری پرهیز کنند تا بتوانیم از فصل بهار و تابستان بدون مشکل خاصی عبور کنیم.

پاسره با اشاره به برخی قطعی های ناخواسته آب در روستاهای استان اضافه کرد: برخی اوقات به دلایلی پمپ های ما می سوزند و از مدار خارج می شوند، به واسطه مشکلات مالی و هزینه هاي بالای پمپ ها ممکن است تعویض پمپ قدری زمان ببرد که البته تمام تلاش ما اینست این زمان بسیار کوتاه شود و جا دارد در این خصوص از روستائیان شریف کهگیلویه و بویراحمد عذرخواهی کنیم.

به گزارش ایسنا، با وجود اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد استان دارای منابع آبی خوبی است اما خشکسالی های چند سال اخیر موجب کاهش سطح آب های زیر زمینی و خشک شدن چشمه های فراوانی شده که همین امر لزوم حساسیت بیش از پیش مردم به آب را به جدی تر از گذشته کرده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: