• دوشنبه ۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-584-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

استاندار:

ایجاد شرکت مدیریت صادراتی در کهگیلویه و بویراحمد ضروری است

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ایجاد شرکت مدیریت صادراتی در استان با هدفگذاری صحیح و برنامه ریزی مناسب ضروری است .

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد "علی محمد احمدی" در نشست گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان افزود: ایجاد شرکت مدیریت توسعه صادرات در استان با هدفگذاری خروجی مناسب، به رشد صادرات غیر نفتی استان کمک می کند .

وی بر شناسایی و ظرفیت سازی در حوزه مزیت های استان تاکید و اظهارکرد: ایجاد ارزش افزوده با استفاده از ظرفیت های احصا شده و هلدینگی ضروری است .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به موضوع خوشه های تولید، خاطرنشان کرد: باید دید در این بازه زمانی چه تعریفی از خوشه وجود دارد و این موضوع چگونه و با چه چارچوبی تعریف تعریف شده است .

احمدی اظهارکرد: همچنین باید پکیج دقیقی از آن تعریف و هدفگذاری های خوشه در استان انجام شود و کمک شود که پکیج توسعه صادراتی ما تکمیل شود .

وی ادامه داد: باید توجه مناسبی به توسعه صادرات غیر نفتی شود تا این حوزه رشد یافته و به پویایی برسد .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: باید از ظرفیت فارغ التحصیلان دانشگاهی و توانایی های پژوهشی برای تحقق برنامه های توسعه صادرات غیر نفتی استان استفاده شود .

احمدی با اشاره به مشکلات یکی از تونل های موجود در مسیر "بابامیدان به یاسوج" بر رفع مشکلات این تونل تاکید کرد .

وی با اشاره به سانحه سقوط هواپیمای تهران- یاسوج و جانباختن جمعی از هموطنان و نیروهای علمی و اقتصادی تاکید کرد: مشکلات توپوگرافی فرودگاهی در استان های مختلف وجود دارد و باید در گذشته جانمایی مناسبی در حوزه فرودگاه های کشور با در نظر گرفتن تجهیز مناسب انجام می شد .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد فعالیت های اصولی و آمایشی نکردن در اقدامات گذشته را از حوزه های مشکل ساز در حوزه زیرساختها دانست و بیان کرد: فرودگاه یاسوج توسعه و تجهیز مناسبی داشته و اخیرا ۳۰ میلیارد تومان در آن هزینه شده است .

احمدی با بیان اینکه دلیل سقوط هواپیمای تهران- یاسوج مشخص نشده است، تصریح کرد: موضوع سقوط هواپیما باید به نحو تخصصی و توسط متولیان کارشناس بررسی شود و اظهار نظر در رابطه با علت سقوط آن صحیح نیست .

وی افزود: باید تلاش مضاعفی داشته باشیم و با پیگیری های مجموعه مدیریت استان تلاش شود که فرودگاه یاسوج مجهز تر شود و حوزه راه را نیز تقویت کنیم که با تحقق توسعه این بخش ها، استان تقویت شود و بخش خصوصی نقش مهمی در این راستا دارد .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر استفاده از توانایی سرمایه گذاران در توسعه صادرات استان تاکید کرد و گفت: همچنین مسیر ارتباط هوایی در استان بهبود خواهد یافت .

احمدی با تاکید بر پیشبرد اهداف توسعه در استان، اضافه کرد: جامعه ای که هدفمند باشد بی شک عقب نشینی نمی کند . اراده و اهتمام به جهش اقتصادی استان کمک می کند و در همین راستا باید زیرساخت ها توسعه یابد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: