• دوشنبه ۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-484-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

نبود استراتژی توسعه صادراتی مشکل اساسی صادرات غیرنفتی کهگیلویه و بویراحمد

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج گفت: نبود استراتژی توسعه صادراتی در استان، یک مشکل اساسی در حوزه توسعه صادرات غیر نفتی است .

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد جبار کیانی پور در نشست گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان افزود: همچنین در برنامه توسعه ۵ ساله صادرات غیر نفتی فاصله زیادی با تحقق هدفگذاری ها داریم .

وی اظهارکرد: توسعه صادرات غیر نفتی در استان بر اساس اسناد بالادستی انجام نمی شود و باید دید چه دلایلی در عدم تحقق هدفگذاری ها وجود دارد .

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج خاطرنشان کرد: ظرفیت های بسیار بالایی در استان وجود دارد، اما صنایع تبدیلی مناسبی در استان ایجاد نشده است .

کیانی پور بر توسعه تشکل های صادراتی با برنامه ریزی اصولی تاکید و تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه ها و ارائه پتانسیل ها در توسعه صادرات غیر نفتی مناسب است و: برنامه ریزی برای شرکت در نمایشگاه های بین المللی ضروری است .

وی ادامه داد: در فرآیند و بروکراسی کارت بازرگانی با سازمان های مالیاتی و تامین اجتماعی مشکلاتی وجود دارد که باید حل شود .

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج با اشاره به هدفگذاری تشکیل شرکت مدیریت صادراتی در استان اضافه کرد: طی جلسه ای بر ایجاد شرکت مدیریت صادراتی در استان تاکید شد و اتاق بازرگانی مکلف شد که مجموعه عناصر دارای توانایی مالی، دانش و اهلیت را گردآوری کند و برنامه ریزی برای تشکیل و تاسیس شرکت انجام شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: