• یکشنبه ۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-384-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

فرودگاه یاسوج تقویت و تجهیز می شود

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از تقویت و تجهیز فرودگاه یاسوج خبرداد.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد علی محمد احمدی ظهر یکشنبه در نشست شورای اشتغال استان با اشاره به سانحه هوایی و ابراز همدردی با خانواده جانباختگان افزود: در سانحه هوایی جامعه علمی و همچنین بخش اقتصادی ما ضربه خورد .

وی با اشاره به شرایط فرودگاه یاسوج اظهارکرد: همه فرودگاه های ما شرایط خاص خود را دارند، اما باید امید خود را از دست ندهیم و ضمن تاثر عمیق، اقدامات توسعه ای بیشتر شود .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از تقویت و تجهیز فرودگاه یاسوج خبر داد و خاطرنشان کرد: این فرودگاه روی زمین مشکلی ندارد قریب به ۳۰ میلیارد تومان در آن هزینه شده است و باید سیستم ناوبری نیز توسعه یابد .

احمدی تصریح کرد: همچنین با دو ایرلاین صحبت هایی برای پرواز از فرودگاه یاسوج شده است .

وی ضمن تسلیت مجدد این سانحه ناگوار، ادامه داد: هیچ حادثه ای عزم ما را برای توسعه استان ضعیف نخواهد کرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ایجاد تولید و اشتغال پایدار با تکیه بر تسهیلات ارائه شده به استان ضروری است، عنوان کرد: ایجاد اشتغال پایدار با هدفگذاری جلوگیری از پول پاشی و تزریق اعتبار منتهی به تولید مورد توجه است .

احمدی با اشاره به اینکه باید به سمت طرح هایی برویم که مولد و اشتغال زا باشند، تاکید کرد: یک ایراد اساسی ما در گذشته این بود که رشد داشتیم، اما رشد همراه با اشتغال نداشتیم . در پروژه و طرحی که با تزریق پول اشتغالزایی اصولی ایجاد شود، نباید درنگ کرد .

وی با اشاره به بررسی عملکردها در ارائه تسهیلات و طرح های مختلف اشتغالزایی گفت: در سامانه های بهین یاب و رصد مقایسه های تطبیقی بین استان ها در دریافت تسهیلات و ارائه آن انجام می شود . منابع باید در اختیار تولید قرار گیرند .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تسهیلات در نظر گرفته شده برای اشتغال روستایی افزود: تزریق این اعتبارات باید به اشتغال روستایی و جلوگیری از مهاجرت ها با ایجاد فرصت های شغلی منتهی شود .

احمدی خواستار توجه به پرداخت تسهیلات مستقیم در مدت زمان باقیمانده از سال شد و اضافه کرد: همچنین پرداخت تسهیلات رونق تولید توسط بانک ها مورد تاکید است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: