• یکشنبه ۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-284-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

استاندار:

تدوین راهبرد توسعه منابع آب کهگیلویه و بویراحمد براساس برنامه ای جامع

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: تدوین برنامه راهبردهای توسعه پنج ساله منابع آب استان براساس میزان تولید، مصارف، ورودی و خروجی و منطبق بر ظرفیت ها و واقعیت های موجود باشد.  

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد علی محمد احمدی در شورای برنامه ریزی و توسعه استان، افزود: در تدوین این برنامه نيازهای کشاورزی، شرب، صنعت در رابطه با آب های سطحی و زیر زمینی و سازه های مخزنی مورد توجه باشد .

وی با بیان اینکه، مدیریت، کنترل و نظارت ها بر منابع آبی مهم است، اظهارکرد: در تدوین این برنامه مسئله محدودیت تامین منابع و اجرایی شدن فعالیت ها پیش بینی شده باشد .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد به جلوگیری از اضافه برداشت ها و چاه های غیرمجاز، توجه به تغذیه های مصنوعی و آبخوانداری، مسائل فنی سدها، مسئله انتقال آب ها تاکید و خاطرنشان کرد: این برنامه باید در کارها و اقدامات جهشی ایجاد کند .

احمدی، گردشگری را از اولویت های مهم استان دانست و عنوان کرد: تدوین طرح جامع گردشگری استان برگرفته از برنامه ها و اسناد بالا دستی  و رویکرد و مبنای آن براساس راهبرد های محلی باشد .

وی با اشاره به اینکه در حوزه گردشگری حرکت ها و اقدامات هدفمند نخواهند بود مگر در قالب این طرح باشد، ادامه داد: همه اقدامات و فعالیت ها در حوزه گردشگری باید در قالب این طرح جامع باشد .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد به حفظ میراث، بناهای تاریخی و موزه تاریخ طبیعی استان تاکید و بیان کرد: مطالعه و بررسی پيرامون آثار فرهنگی، تاريخی و طبيعی به منظور ثبت آنها در فهرست آثار ملی ضروری است .

احمدی تصریح کرد: قرارداد طرح های پژوهشی به خوبی کنترل و مدیریت شوند و برای نظارت علمی و داوری آنها ناظر دانشگاهی از استانی دیگرانتخاب شود .

وی با تاکید براینکه، طرح های پژوهشی باید خروجی خوبی داشته باشند، افزود: 38 طرح از 115طرح پیشنهادی مصوب و به دستگاه ها ابلاغ شد و سه میلیارد و 710میلیون ریال اعتبار امسال به این منظور برای دستگاه ها اختصاص یافت .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: 20 میلیارد ریال اعتبار به پروژه یارک ملی دنا اختصاص یافت و این اعتبار در سفر رئیس جمهور و هیات دولت به استان مصوب شده بود . این میزان اعتبار به استان ابلاغ شد .

احمدی، وصول 140میلیارد ریال مالیات از پیمانکاران در سالجاری را کمک ارزشمندی برای تحقق تخصیص اعتبارات عمرانی استان عنوان کرد .

استاندار کهگیلویه وبویراحمد اضافه کرد: کتاب سانحه هواپیمای تهران - یاسوج تدوین می شود واین کتاب حاوی تمام مراحل این حادثه غم انگیز از جمله نقاط قوت، ضعف ها و همچنین مهربانی های مردم استان خواهد بود و تمام مراحل این اتفاق نیز مستندسازی می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: