• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-8290-5
  • خبرنگار : 65002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

حضور تیم فوق تخصصی جراحی پلاستیک در گچساران

فرماندار گچساران گفت: باید از حضور تیم پزشکی فوق تخصصی جراحان پلاستیک جهت خدمات رسانی و استفاده بیماران نیازمند که قدرت و توانایی مالی ندارند استفاده کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد عبدالرحیم رحیمی در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی حضور تیم پزشکی فوق تخصصی جراحان پلاستیک به سرپرستی پروفسور کلانتر هرمزی در گچساران افزود: حضور این تیم تخصصی در شهرستان در راستای خدمات رسانی به مردم محروم و بیمار دوگنبدان است.

وی بیان کرد: باید از حضور تیم پزشکی فوق تخصصی جراحان پلاستیک جهت خدمات رسانی و استفاده بیماران نیازمند که قدرت و توانایی مالی برای درمان و رفتن به استانهای دیگر را ندارند استفاده بهینه کرد.

فرماندار گچساران تصریح کرد: با هماهنگیهای انجام شده تیم جراحی پلاستیک در روزهای (13 الی 18) بهمن ماه مصادف با دهه فجر، بیماران مبتلا به شکاف لب و کام و ناهنجاری های مادرزادی سر و صورت را به صورت رایگان در بیمارستان شهید رجایی گچساران ویزیت و درمان می کنند.

رحیمی عنوان کرد: بیماران با مراجعه به سایت معرفی شده توسط دانشگاه علوم پزشکی ثبت نام و بر اساس اولویت بندی در روزهای مشخص شده مورد معاینه و مداوا بر روی انها انجام می شود.

همچنین امین اله بابویی، سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در این جلسه افزود: وقتی علم به جای مایه فخر بودن انسان در مسیر انسانیت خرج شود چنین کارهای ماندگاری را رقم میزند.

وی ادامه داد: اغلب کودکان لب شکری و مبتلا به شکاف لب بی بضاعت و در مناطق محروم استان زندگی می کنند.

بابویی اضافه کرد: متاسفانه هنوز علت مشخصی برای تولد نوزادان مبتلا به شکاف لب و کام وجود ندارد و هیچگونه آزمایش ژنتیک و یا سونوگرافی قادر به پیشگیری از تولد آن ها نیست.

سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: نداشتن تغذیه صحیح، مصرف همزمان دارو در حین بارداری، ازدواج‌های فامیلی و بیماری‌های عفونی در سه ماهه اول بارداری در بروز این ناهنجاری مادرزادی بسیار موثر است.

بابویی عنوان کرد: لب شکری نام دیگر کودکان مبتلا به شکاف‌های عمیق و لبخندهای شکننده است که این بیماران با همین درد به دنیا می‌آیند و آنهایی که قادر به درمان خود نیستند با همین درد از بین می روند.

وی ادامه داد: این تیم جراحی در بیمارستان شهید رجایی گچساران مستقر شده و به بیماران مبتلا به شکاف لب و کام و ناهنجاری های مادرزادی سر و صورت در سنین مختلف ارائه خدمت می کنند.

سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد خاطر نشان کرد: سرپرستی این گروه به عهده دکتر عبدالجلیل کلانترهرمزی است و در مدت 6 روز به صورت رایگان بیماران را ویزیت و تحت درمان قرار می دهند.

بابویی با اشاره به اینکه  ثبت نام و پذیرش بیماران صرفا" از طریق سامانه های اینترنتی www.marhamportal.ir و ejtemaee.yums.ac.ir انجام می پذیرد، عنوان کرد: مردم استان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09382745740 تماس حاصل فرمایند.

وی اضافه کرد: این تیم با تجهیزات کامل وارد استان خواهند شد و ظرفیت همه اتاق عمل های بیمارستان شهید رجایی گچساران در اختیار آنها قرار می گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: