• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-4384-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

۱۰۹.۵ کیلومتر بزرگراه در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: هم تاکنون ۱۰۹.۵ کیلومتر بزرگراه در این استان وجود دارد.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد محمد علی علیمردانی در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان از افزایش طول بزرگراه های استان به ۳۳۸ کیلومتر تا پایان سال ۱۴۰۰ خبر داد و افزود: در حال حاضر ۱۰۹.۵ کیلومتر بزرگراه در استان وجود دارد که با برنامه ریزی انجام شده، افزایش طول بزرگ راه های استان را شاهد خواهیم بود .

وی با بیان اینکه در حال حاضر برای ایجاد آزادراه در استان، پیگیری برای اخذ ماده ۲۳ انجام می شود، بیان کرد: با تامین اعتبار برای مطالعات، ایجاد آزادراه در استان با بهره گیری از ۳۰ درصد ظرفیت دولتی و ۷۰ درصد بخش خصوصی اجرایی خواهد شد .

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به وجود ۴۴۸ کیلومتر راه اصلی در استان، خاطرنشان کرد: هدفگذاری  و برنامه ریزی انجام شده بر اساس برش ۵ ساله، افزایش این میزان به ۶۱۱ کیلومتر را محقق خواهد کرد .

علیمردانی با بیان اینکه در حوزه توسعه راه های ریلی، ایجاد ۱۴۵ کیلومتر راه آهن برای استان هدفگذاری شده است، تصریح کرد: ۲۲ کیلومتر از این پروژه ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد .

وی از تهیه برش استانی توسعه بخش های مختلف حوزه راه و شهرسازی با تکیه بر برنامه ششم توسعه خبر داد و اضافه کرد: بخش های مختلفی در این طرح دیده شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: