• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-8190-5
  • خبرنگار : 65002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

اجرای 5 طرح ملی آبرسانی در کهگیلویه و بویراحمد

قائم مقام شرکت آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: پنج طرح ملی آبرسانی کهگیلویه و بویراحمد با اعتباری بیش از یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال در دست اجرا است.

به گزارش ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد فریبرز ضرغامیدر جمع خبرنگاران افزود: پروژه های مختلفی در بخش آبرسانی مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد در دست اجراست.

وی بیان کرد: پنج طرح ملی آبرسانی کهگیلویه و بویراحمد با اعتباری بیش از یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال در دست اجرا است.

قائم مقام شرکت آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: این پروژه ها شامل آبرسانی به سد تنگ سرخ، آبرسانی به چهار شهر کهگیلویه، آبرسانی به لیکک، ساخت یستگاه پمپاژ آب منطقه دهدشت غربی و تامین آب اراضی خان احمد، لیشتر و دشت مور هستند.

ضرغامی عنوان کرد: آب‌رسانی به شهرهای دهدشت، سوق، چرام و لنده از محدوده تصفیه خانه خیرآباد گچساران در مجاورت سد کوثر با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیاردریال و  ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است.

وی ادامه داد: علاوه بر تأمین آب شرب این چهار شهر آب ۳۵۰ روستا در مسیر این طرح با جمعیتی بالغ بر ۸۷ هزارو ۷۰۰ نفر نیز تأمین خواهد شد.

قائم مقام شرکت آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: طرح انتقال آب ازسد کوثر به یک هزار و ۳۳۰ هکتار از اراضی های منطقه دشت لیشتر، خان احمد و دشت مور با اعتباری بیش از ۴۷۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و پیشرفت فیزیکی 40 درصد از دیگر طرح های در دست اجرای استان است.

ضرغامی بیان کرد: با بهره برداری از این طرح زمین های کشاورزی روستاهای آبرزی، آب توت، انجیر سیاه، انگشترک و چهاربیشه تأمین می شود.

وی افزود: طرح آبرسانی به شهر لیکک و ۵۵ روستای اقماری شهرستان بهمئی با اعتباری به مبلغ ۱۸۰میلیارد ریال با 32 دئرصد پیشرفت فیزیکی دردست اجراست.

 قائم مقام شرکت آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: سد تنگ سرخ در یاسوج  با اعتباری بالغ بر ۱۳۰ میلیارد ریال و 13 درصد پیشرفت فیزیکی و آبیاری اراضی منطقه دهدشت غربی با اعتباری بالغ بر ۲۲۰ میلیارد ریال و پیشرفت فیزیکی ۲۱ درصد از دیگر طرح های در دست اجرای کهگیلویه و بویراحمد است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: