• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-7490-5
  • خبرنگار : 65002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

اختصاص 350 میلیارد ریال به نقاط آسیب دیده از سیل در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل مدیریت بحران کهگیلویه وبویراحمد گفت: در سالجاری 350 میلیارد ریال  به نقاط آسیب دیده از سیل در استان اختصاص داده شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد علی وفایی مقدم در جمع خبرنگاران افزود: از ابتدای سالجاری تا کنون 80 مانور و دوره‌های آموزشی با همکاری دیگر دستگاه‌ها برگزار شده است.

وی بیان کرد: در سالجاری 350 میلیارد ریال ازمحل ماده 12 به نقاط آسیب دیده از سیل در کهگیلویه و بویراحمد اختصاص داده شده است.

مدیرکل مدیریت بحران کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد: این اعتبارات برای بازسازی و نوسازی بیش از 200 طرح آسیب دیده که در حوادث و بحران‌هایی استان رخ داده هزینه خواهد شد.

وفایی مقدم عنوان کرد: تا کنون  30 درصد این اعتبارات به استان اعلام شده که  در حال مبادله موافقت نامه هستیم.

وی گفت: اختصاص اعتبارات به شهرستان‌ها بر اساس اعلام فرمانداران آن شهر و شناسایی نقاط آسیب دیده این اعتبارات توزیع می شود.

مدیرکل مدیریت بحران کهگیلویه وبویراحمد خاطر نشان کرد: باید برای کاهش خطرات و خسارات احتمالی بروز سیلاب و سایر حوادث غیرمترقبه برنامه ریزی شود.

وفایی مقدم بیان کرد: از ابتدای سالجاری تا کنون 30 دستگاه عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران، دوره آموزشی، میزگرد، مانورها و نمایشگاه‌های مختلفی برگزار شده است.

وی افزود: مانورها  به مناسبت کاهش اثرات طبیعی و هفته ایمنی در سطح استان در حال برگزاری است.

مدیرکل مدیریت بحران کهگیلویه وبویراحمد اضافه کرد: هدف از برگزاری مانور چند منظور افزایش آمادگی دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان الخصوص هلال احمر و بازبینی و ارزیابی از جهت نیروی انسانی و تجهیزات دستگاه‌ها  است.

به گزارش ایسنا، مانور بزرگ چند منظوره با مشارکت کلیه دستگاه‌ها و کارگروه تخصصی امداد و نجات و آموزش‌های همگانی در گچساران برگزار شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: