• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-7390-5
  • خبرنگار : 65002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

نيروي انساني سرمایه مهم صنعت نفت است

مدیر خدمات شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران گفت: نيروي انساني سرمایه مهم صنعت نفت است.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد علي كردلو افزود: شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران يکی از شرکت های مهم زير مجموعه شرکت ملی مناطق نفتخيز جنوب است كه دومين توليد کننده نفت خام در جنوب به شمار مي رود

وی بیان کرد: قرار گرفتن تأسيسات اين شرکت در چهار استان کهگيلويه و بويراحمد، خوزستان، بوشهر و فارس از ويژگی های اين شرکت است.

مدیر خدمات شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران تصریح کرد: در کنار قرار گرفتن تلمبه خانه عظيم نفت گوره و چند راهه نفت خام صادراتی کشور در حوزه عمليات اين شرکت گچساران را به قلب صادرات نفت خام کشور تبديل کرده است.

کردلو عنوان کرد: نفت گچساران و چند شرکت مهم ديگر با خط لوله توسط اين  تلمبه خانه منتقل می شود و با افزايش فشار در نهايت به سمت پايانه خارک جهت صادرات هدايت می شود.

وی ادامه داد: راهبری تمام اين مراحل، تعمير و نگهداری اين تأسيسات بر عهده کارکنان تلاشگر شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران است.

مدیر خدمات شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران خاطرنشان کرد: مديريت خدمات در نفت و گاز گچساران از جمله بخش هايي است كه بايد بتواند به بهترين نحو ممكن ابتدا رسالت پشتيباني ازتوليد، بهره برداري و انتقال نفت و گاز در مجموعه وسعت 240كيلومتر مربعي را به انجام دهد.

کردلو بیان کرد: این قسمت به  كاركنان عملياتي و خانواده هاي آنها در بخش هاي فرهنگي، اياب وذهاب، مسكوني منازل سازماني خدمات شايسته اي را ارائه می دهد چرا كه سختي كار و عبور از پيچ  وخم هاي  سخت و طولاني مدت جاده را با چيزي به جز خدمات مطلوب نمي توان جبران نمود.

وی افزود: اهمیت افزایش انگیزه در نیروی انسانی در جهت پیشبرد اهداف صنعت نفت می شود.

مدیر خدمات شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران ادامه داد: مديريت خدمات به عنوان مجموعه اي كه در طول شبانه روز چه در تاسيسات و خارج از تاسيسات همواره وظايف پشتيباني توليد را برعهده دارد.

کردلو اضافه کرد: مدیریت خدمات بايد بتواند اين وظايف را آنگونه كه شايسته و در شان نيروهاي پرتلاش صنعت نفت است ارائه دهد تا بتواند با استفاده از تمامي ظرفيت هاي موجب رضايت مندي كاركنان و خانواده هاي آنها شود.

 وی گفت: نيروي انساني سرمایه مهم صنعت نفت است و مديريت خدمات با رفاه و آسايش پرسنل و خانواده هاي آنها ارتباط مستقيم دارد.

مدیر خدمات شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران تصریح کرد: تمام تلاش و سعي مان بر آن است با استفاده از تمامی ظرفیت ها برای افزایش کیفیت زندگی و کسب رضایت خانواده بزرگ صنعت نفت گچساران گام برداريم.

کردلو با اشاره به ادارات زيرمجموعه مديريت خدمات نفت كه به صورت زنجيروار به يكديگر متصل هستند تا بتوانند بهترين خدمات را ارائه دهند عنوان کرد: مدیریت خدمات متشکل از اداره های؛ ترابری و حمل و نقل، خدمات مهندسی و بهسازی اماکن و تاسيسات، خدمات پروازي و فرودگاهی و  خدمات اداری اجتماعی  وفرهنگي است كه بخش هايي مختلفي نيز در زير مجموعه اين ادارات مشغول فعاليت هستند.

وی افزود: جامعه مخاطب شركت بهره برداري نفت و گاز گچساران حدود هفت هزار خانوار عضو دارد.

مدیر خدمات شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران خاطرنشان کرد: از اين رو نگاه درون سازمانی ایجاب می کند با برگزاری برنامه های درون سازمانی بین خانواده ها مانند برگزاري جشن ها و مسابقات با حضور هنرمندان مطرح كشوري، به روز بودن فيلم سينما و خانه فيلم، تجهيز كتابخانه و راه اندازي كانون و دارالقران و كلاس هاي طرح اوقات فراغت بیشتر توجه شود تا نشاط و رضایت مندی کارکنان و خانواده هایشان را به همراه آورد.

کردلو بیان کرد: اعزام کارکنان و خانواده هایشان به مشهد و مجتمع محمود آباد و ديگر نقاط تفريحي که با توجه به سهمیه ها و هماهنگی با ستاد نفت خیز جنوب انجام می شود از دیگر اقدامات بخش فرهنگی اداره خدمات است.

وی اضافه کرد: از مهمترين فعاليت هاي مهم مديريت خدمات برنامه ريزي، سازماندهي و اعزام كاركنان و خانواده هاي آنان به مجمتع هاي تفريحي و زيارتي است كه با پيگيري هاي به عمل آمده و جلسات متعدد با مديريت عمليات غيرصنعتي مناطق نفت خيز جنوب اين سهميه ها از دو مركز به 6 افزايش داشت و سهميه مجتمع رفاهي و زيارتي از 210نفر در سال به 480نفر در سال جاري رسيد.

مدیر خدمات شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران ادامه داد: 2254منزل سازمانی داریم که بخش هایی از آن ها نیاز به مرمت دارد و در قالب پروژه هایی در دست اجرا است .

کردلو اضافه کرد: اين زمينه در سال گذشته موفق شديم تعداد183خانه را تعمير و تجهيز کنیم و درصورت تصويب به موقع پروژه هاي مرتبط در راستاي حفظ سرمايه هاي سازمان و نيز افزايش رضايتمندي پرسنل اين آمار فراتر خواهد بود.

مديرخدمات نفت گچساران عنوان كرد: دو گروه اقماری در نرگسی و بی بی حکیمه که هفتگی مشغول به کارهستند.

کردلو بیان کرد: با توجه به شرایط اقلیمی، تلاش می کنیم بهترین خدمات رفاهی و ورزشي را در اختیارشان قرار دهیم و بر همین اساس ۹ رستوران و مهمانسرا درون  تاسيساتي خارج از دسترس به امكانات شهري در چهار استان قرار گرفته است كه سعي برجبران كمبودها درراستاي رضایت مندی بیشتر کارکنان را فراهم کند.

وی ادامه داد: در مناطق اقماری هم فعالیت های چشم گيري برای افزایش نشاط کارکنان و رضايت مندي آنها انجام شده است که می توان به احداث زمین چمن مصنوعی، زمین والیبال، بیلیارد و بهسازی کامل و احداث زمين چمن مصنوعي چند منظوره در تلمبه خانه صادراتي گوره اشاره نمود.

 مدير خدمات شركت نفت گچساران گفت: روزانه حدود سه تن زباله خانگي در مناطق نفت گچساران تولید می شود که با برنامه ريزي كه صورت گرفته است از اين پس زباله هاي منازل مسكوني در منطقه صنعت نفت به صورت شبانه جمع آوری می شود.

کردلو باتوجه به اهميت تفكيك زباله هاي قابل بازيافت در راستاي كاهش تاثير آن به محيط زيست، از اجرای طرح تفکیک زباله از مبدأ در مناطق مسكوني نفت خبر داد و تصریح کرد: عملیات اجرایی این طرح را در حال حاضر به صورت آزمايشي در دو ناحيه و174باباز منازل سازماني نفت شروع شده است كه در صدد توسعه در كل مناطق مسكوني و اداري اين برنامه هستيم.

مديرخدمات نفت گچساران هدف از اين طرح را بهبود شرایط بهداشتی، کاهش آلودگی‌های ناشی از تولید زباله وحفظ محیط زیست، صرفه‌جویی در هزینه‌های جمع‌آوری پسماند و کمک به چرخه اقتصادی برای بازیافت پسماندهای قابل بازيافت و اشتغال زايي عنوان كرد.

وی گفت: هم اكنون سطح فضاي سبز در محدوده تحت كنترل اين شركت در شهر گچساران بيش از 74هكتار شامل: چمن، درختكاري، گلکاری و دیوار سبز رسيده است و در حال حاضر با 24هكتار فضاي سبز وتعداد7800اصله درخت در داخل و اطراف تاسيسات كمربند سبز اين شركت را تشكيل مي دهد .

کردلو بیان کرد: مهمترين ماموريت راپشتيباني وصيانت از دسترنج تلاش همكاران دربخشهاي عملياتي ، توليد وصادرات سالم وحداقل كاهش توليد است.

وی اضافه کرد: ترابری بخش اززيرمجموعه اين مديريت  همواره اين اصل درنظرگرفته وباآمادگي كافي وموثردوشادوش كاركنان عمليات تلاش دارند با استفاده از ماشین الات وبهره گيري از نيروهاي مجرب، تلاش ميكنند كمترين وقفه اي دروظايف محوله رخ ندهد.

مديرخدمات نفت گچساران خاطرنشان کرد: دراين امر مرمت خطوط جرياني و جاده های خطرناک و کم عرض که قدمتی 70 ساله دارند، با تعریض، حذف نقاط حادثه خيز وبهسازي آن این اقدام حادثه ها در جاده های خطرناک به حداقل رسیده و با استفاده از امکانات شرکت موفق شديم در بسياري از نقاط حساس تاسيسات خطوط لوله جرياني باا قدامات اصلاحي درمسير به موقع وكمترين زمان ممكن ودسترسي را به حداقل زمان كاهش دهيم .

كردلو با اشاره به نقش ويژه ناوگان ترابري در صنعت نفت نيز اضافه کرد: اداره ترابری شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران با داشتن بیش از 780. دستگاه خودرو ماشین آلات سبک و سنگین و داشتن چهار جایگاه اختصاص سوخت در مناطق عملیاتی (گچساران، گوره، بی بی حکیمه ۱ و ۲ ) پشتیبانی از عملیات بهره برداري و تولید و جابه جایی کارکنان و خانواده هاي آنها را بر عهده دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: