• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-3614-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

مسمویت 5 نفر با گاز زغال در روستای امامزاده محمود کهگیلویه

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از مسموم شدن 5 نفر با گاز زغال در روستای امامزاده سید محمود کهگیلویه خبر داد .

جلال پوران فرد با بیان اینکه این حادثه در بامداد روز چهارشنبه، 20 دی ماه 96 رخ داد، گفت: به علت عدم رعایت اصول ایمنی، 5 نفر از اعضای یک خانواده در روستای امامزاده محمود کهگیلویه دچار گازگرفتگی و مسمومیت با گاز CO شدند .

وی افزود: با گزارش این خبر به مرکز پیام اورژانس کهگیلویه مبنی بر وجود علائمی همچون سرگیجه، تهوع و استفراغ و ضعف و بی حالی بلافاصله تیم اورژانس قلعه رئیسی به محل مورد نظر اعزام شد .

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد، روشن کردن زغال به منظور افزایش دمای محیط را عامل مسمومیت این 5 نفر دانست و خاطرنشان کرد: با اعزام تیم اورژانس 115و پس از انجام اقدامات درمانی، همه مسموم شدگان به مرکز درمانی این شهرستان انتقال داده شدند .

پورانفرد تصریح کرد: اولین اقدام اورژانسی در مواجهه با افراد دچار مسمومیت با گاز CO ، حفظ کامل خونسردی خود است .

وی اضافه کرد: بازکردن در و پنجره، خارج کردن سریع فرد دچار مسمومیت به هوای آزاد، بازکردن یقه پیراهن و در آوردن لباس های تنگ برای تنفس بهتر بیمار، عدم استفاده از مواد غذایی و خوراکی، تماس با اورژانس115، ارائه آدرس دقیق و تعداد بیماران و نیز انجام توصیه های کارشناسان قبل از رسیدن پرسنل اورژانس 115 به محل حادثه از جمله اقداماتی است که در مواجه با افراد مسموم شده، حائز اهمیت است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: