• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-6990-5
  • خبرنگار : 65002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

رشد پرداخت زکات در کهگیلویه و بویراحمد

معاونت توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت:  پرداخت زکات در این استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 394 درصد افزایش یافت.

به گزارش ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد علی حسن مظاهری در همایش گسترش فرهنگ زکات در گچساران افزود: ایجاد بسترهای لازم برای ترویج فرهنگ زکات زمینه ساز پیشرفت کشور است.

وی بیان کرد: در سال 96 میزان هدف گذاری زکات در کهگیلویه و بویراحمد 45 میلیارد ریال بوده است.

معاونت توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: که از این میزان تا کنون 26 میلیارد ریال آن تحقق پیدا کرده است. در سال گذشته 137 میلیارد ریال زکات در کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شده است.

مظاهری تصریح کرد: پرداخت زکات در کهگیلویه و بویراحمد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته تا کنون 394 درصد رشد پیدا کره است.

معاونت توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: از 1427 روستای کهگیلویه و بویراحمد 240 مورد آن دارای پرونده پرداخت زکات هستند.

مظاهری بیان کرد:  744 روستای کهگیلویه و بویراحمد مشمول پرداخت زکات می شوند و تا کنون در این استان 149 جلسه شورای زکات برگزار شده است. در کهگیلویه و بویراحمد 528 عاملین پرداخت زکات در روستاها و شهرستانها وجود دارد.

معاونت توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: زکات های جمع آورش شده در دو بخش امور حمایتی و اجتماعی هزینه می شود.

مظاهری تصریح کرد: تا کنون 44 درصد  از زکات جمع آوری شده جهت بخش حمایتی و 56 درصد نیز در بخش پروژه های این استان هزینه شده است.

وی اضافه کرد: شهرستانهای باشت، کهگیلویه و منطقه یک بویراحمد به ترتیب رتبه های اول تا سوم را در پرداخت زکات استان را به خود اختصاص دادند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: