• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-3984-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

فرار مالیاتی 15نفر در کهگیلویه و بویراحمد با کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای

مدیرکل امور مالیاتی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: 15 نفر مودی مالیاتی ناشناس کهگیلویه و بویراحمدی بدهی مالیاتی 20 میلیارد تومانی دارند و از دادن مالیات فرار می کنند.

« محمدعلی غفاری» در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: در گذشته افرادی با پرداخت یک تا دو میلیون تومان کارت های بازرگانی به نام افرادی که آگاهی کمتری دارند گرفتند که با این کارتها واردات زیادی از جمله خودروهای خارجی انجام می دهند.

وی بیان کرد: این افراد در برخی موارد طی چندماه چندین میلیارد تومان واردات انجام دادند.

مدیرکل امور مالیاتی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: مبالغ هنگفتی مالیات از این بایت بدهکاری وجود دارد که وقتی مشخصات آنها را پیدا کردیم و به آدرس آنها مراجعه می کنیم از لحاظ مالی در وضعیت مالی پایینی قرار دارند و یا زن سرپرست خانوار هستند.

غفاری تصریح کرد: مودیان ناشناس از این افراد بی اطلاع و با بضاعت مالی پایین وکالت محکم گرفتند تا عوارض و مالیات برعهده افرادی که کارت به نام آنها صادر شده، باشد. همچنین تا این حد پیش رفتند که با اخذ وکالت دست چک به نام آنها گرفتند.

وی ادامه داد: 15مودی مالیاتی ناشناس در سطح این استان حدود 16میلیارد تومان بدهی مالیاتی دارند که با حساب جرائم بدهی حدود 20میلیارد تومانی بدهکارند.

مدیرکل امور مالیاتی استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: مکاتباتی برای بررسی و پیگیری این مساله از دستگاه قضایی صورت گرفته است و با عنایت رئیس کل دادگستری استان شعبه ای ویژه برای پیگیری این مساله اختصاص داده شد.

غفاری تاکید کرد: مراجع قضایی به محکومیت چند نفر از این مودیان ناشناس و سوء استفاده کننده رای صادر کرده است و طبق این آراء باید مالیات از افرادی که سوء استفاده کردند، اخذ شود.

وی اضافه کرد: برای شناسایی این 15 نفر مودی مالیاتی بدهکار در حال پیگیری از سوی دستگاههای انتظامی و امنیتی و نهادهای نظارتی هستیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: