• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-3884-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

سیما و منظر شهری یاسوج نامناسب است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: سیما و منظر شهری یاسوج نامناسب است .

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد "عزیز فیلی" در نشست شورای ترافیک استان افزود: در شهر یاسوج به عنوان مرکز استان مشکلات زیادی در حوزه زیرساختی، روشنایی، ترافیکی و سیما و منظر شهری وجود دارد .

وی با بیان اینکه رفع چند گره ترافیکی تا قبل از تعطیلات نوروز در شهر یاسوج ضروری است، بیان کرد: با توجه به تعدد مشکلات، توان رفع تمام مشکلات موجود به صورت یکجا وجود ندارد و در همین راستا ضرورت دارد که نسبت به اولویت بندی و هدفگذاری کارشناسی شده اقدام شود .

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تغییر و تبدیل وضعیت شبکه هوایی به زمینی در برخی مناطق، لکه گیری خیابان ها و رفع گره های ترافیکی را از جمله موارد مورد تاکید برای بهبود شرایط در شهر یاسوج دانست .

فیلی با اشاره به اجرای جاده "یاسوج به پاتاوه" خاطرنشان کرد: با توجه به قرار گیری چندین روستا در بالا و پایین دست جاده مورد نظر در شهرستان دنا، ضروری است که با ارائه پیشنهادات کارشناسی در حوزه ایجاد تقاطع ها، دوربرگردان و ... ارتباطات بالا و پایین دست جاده را به نحو ایمن تامین کرد .

وی با تاکید بر اهمیت نگهداری از زیرساخت و حوزه ابنیه فنی تصریح کرد: باید کمک شود که سرمایه های موجود حفظ شوند و در حوزه  نگه داری پل ها و بناها مطلوبتر عمل کنیم.

همچنین شاهرخ کناری، سرپرست فرمانداری شهرستان بویراحمد نیز در این نشست گفت: مشاور تهیه طرح جامع ترافیک شهر یاسوج فعالیت خود را آغاز کرده است .

وی افزود: برای اولین بار در شهر یاسوج تحقق این طرح را شاهد خواهیم بود و هدفگذاری های مختلفی در این راستا انجام می شود .

کناری با اشاره اینکه ترافیک به وجود آمده در شهر یاسوج موجبات نارضایتی مردم را به وجود آورده است، بیان کرد: فعالیت کارشناسی و توسعه و رفع معضلات ترافیکی شهر یاسوج ضروری است .

سرپرست فرمانداری شهرستان بویراحمد با اشاره به برخی از مشکلات موجود در شهر یاسوج تصریح کرد: عدم خط کشی مناسب در مناطقی که مدارس قرار گرفته اند، عدم خط کشی خیابان ها، نبود و یا عدم جانمایی چراغ راهنما و همچنین بلوار کشی های غیر اصولی از جمله مشکلات موجود در شهر یاسوج است .

کناری با اشاره به نبود یا کمبود پل های عابر پیاده در برخی مناطق شهر، عنوان کرد: اقدام موثر برای رفع مشکلات ترافیکی در حوزه عابر پیاده نیز ضروری است.

نستهن مقدم، شهردار یاسوج نیز گفت: ترافیک شهر یاسوج یک معضل بزرگ است و باید برای رفع مشکلات اقدامات مناسبی انجام داد . حل معضلات ترافیکی شهر یاسوج، با تحقق طرح جامع ترافیکی میسر خواهد شد .

وی افزود: با بیان اینکه این طرح باید همزمان با هدفگذاری اجرایی شود، عنوان کرد: در حوزه مبلمان شهری نیز تغییر و تحول اصولی ضروری است .

مقدم خواستار اجرای مصوبات شورای شهرستان برای شهر یاسوج شد و بیان کرد: بندهای مختلفی در این راستا وجود دارد که برخی از آنها نیز اجرایی شده است و طرح آنها در شورای ترافیک ضرورتی ندارد .

شهردار یاسوج با بیان اینکه ترافیک انسانی در شهر یاسوج محسوس است، تصریح کرد: شورای سوم شهر یاسوج تبلیغات شهری را به یک شرکت داده است که از جمله وظایف مشخص شده برای آن شرکت ایجاد پل های برقی برای شهر یاسوج بوده است که تاکنون اقدامی در این حوزه انجام نشده است .

وی اضافه کرد: ۱۰ سال پیش این واگذاری انجام شده است که اقدامات مناسبی در این راستا شکل نگرفته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: