• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-6490-5
  • خبرنگار : 65002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

استفاده از اتباع خارجی به جای کارگران بومی در گچساران

رئیس اداراه کار و تعاون و رفاه اجتماعی گچساران گفت:  به دلیل پرداخت نکردن حق بیمه و حقوق کامل استفاده از اتباع افغانی به جای کارگران ایرانی و بومی در گچساران رایج شده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد بیزن مهدی پور در نشست کارگروه اشتغال گچساران افزود: با توجه به معضل بیکاری در این شهرستان و استخدامی هایی که در پتروشیمی گچساران اتفاق افتاده مردم ناراضی هستند.

وی بیان کرد: نحوه جذب نیرو در دستگاها به خصوص در پتروشیمی گچساران که روال قبلی بر آن حاکم است و این موضوع موجب ناراحتی افراد بیکار با مدارک تحصیلی عالیه شده است.

رئیس اداراه کار و تعاون و رفاه اجتماعی گچساران تصریح کرد: در راستای به کار گیری نیرو در بیمارستان تازه تاسیس بی‌بی حکیمه  مکاتباتی صورت گرفته که جنسیت را به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کنند تا جذب نیروها ازسوی این نهاد انجام شود که با گذشت حدود  دو ماه هنوز جوابی این نهاد دریافت نکرده است.

 مهدی پور عنوان کرد: متاسفانه به دلیل پرداخت نکردن حق بیمه و حقوق کامل استفاده از اتباع افغانی به جای کارگران ایرانی و بومی در گچساران رایج شده که این برخلاف قانون  است.

وی گفت: واگذاری برخی از پروژههای پیمانی به افراد غیربومی در این شهرستان یکی دیگر از مغضلات است که موجب شده آمار بیکاری در این شهرستان افزایش یابد.

رئیس اداراه کار و تعاون و رفاه اجتماعی گچساران خاطر نشان کرد: اگر پروژه ای در گچساران است این حق فرزندان این شهرستان بوده که در آن به کار گرفته شوند.

مهدی پور بیان کرد: آماری که از افراد به کار گرفته شده در پتروشیمی گچساران عنوان شده بسیاری از آنها دهدشتی و یاسوجی هستند.

وی افزود: امسال تعداد ۶۱۱ نفر در گچساران از سوی کمیته امداد، صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و صندوق کار آفرینی امید مشغول شدند.

رئیس اداراه کار و تعاون و رفاه اجتماعی گچساران  ادامه داد: امسال به تعداد ۶۰۸ نفر تسهیلات اشتغالزایی به جوانان جویای کار این شهرستان پرداخت شده است که این تسهیلات تعداد ۳۲۰ فقره از سوی کمیته امداد، ۱۴۲ فقره از سوی صنعت، معدن و تجارت، ۷۸ فقزه از سوی جهاد کشاورزی و ۶۸ مورد از سوی صندوق کار آفرینی امید پرداخت شده است.

مهدی پور اضافه کرد: تعداد یک هزار و ۸۶ نفر فارغ التحصیل دانشگاهی در طرح کارورزی گچساران ثبت نام کرده ‌اند.

وی گفت: تعداد ۸۵ کارگاه پذیرنده کاروزی در این شهرستان ثبت نام کردند که از این تعداد 5 مورد آنها عقد قرار داد را انجام داده است.

رئیس اداراه کار و تعاون و رفاه اجتماعی گچساران تصریح کرد: در راستا اجرای طرح ایجاد اشتغال 210 میلیارد تومان در طرح برنامه اشتغال فراگیر برای استان کهگیلویه و بویراحمد تعریف شده که این به صورت تسهیلات یارانه ای برای 6581 نفر اشتغال تعریف خواهد شد.

مهدی پور عنوان کرد: در این غالب سه پرونده از سوی میراث فرهنگی و جهاد کشاورزی گچساران به استان معرفی شده است.

 وی بیان کرد: در زمینه اشتغال روستایی مبلغ ۱۰۷ میلیارد تومان با نرخ ۶ درصد برای طرح های روستایی در نظر گرفته شده که در این راستا 48 پرونده از سوی جهاد کشاوذرزی گچساران به استان معرفی شده است.

وی افزود: امسال تعداد 40 نفر برای مشاغل خانگی معرفی شده که به ۲۰ نفر تسهیلات ۵ میلیون تومانی پرداخت شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: