• یکشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-2914-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

مبلمان شهری یاسوج وضعیت مطلوبی ندارد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: مبلمان شهری یاسوج در وضعیت مطلوبی نیست.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد علی محمد احمدی در کمیسیون هماهنگی تعزیرات حکومتی استان افزود: دستگاه های ناظر بر بازار در استان بیش از پیش بر تامین، توزیع، کیفیت، قیمت و بهداشت مایحتاج مردم  نظارت داشته باشند .

وی با بیان اینکه، نرخ گذاری و نظارت  بر قاچاق کالا جز وظایف ذاتی شهرداری نیست، بیان کرد: یکی از رسالت های مهم شهرداری رفع سد معبر است که به این مسئله به خوبی پرداخت شود .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه، مبلمان شهری یاسوج در وضعیت مطلوبی نیست، خاطرنشان کرد: همه ما در این خصوص کم کاری کرده و مقصر هستیم و این چیزی که دیده می شود در شأن این مردم نیست .

احمدی تصریح کرد: می طلبد مسئولان حوزه شهری با همکاری سایر دستگاههای مربوطه برای بهسازی و زیباسازی بافت شهری اقدام کنند .

وی با گلایه از اینکه وانت بارها چهره شهر را نازیبا کرده اند، تاکید کرد: ساماندهی وانت بارها و دستفروشان دوره گرد ضروری است و این مسئله یکی از رسالت های اصلی شهرداری است که معاونت اقتصادی استاندار به صورت مرتب این موضوع را پیگیری می کند و گزارش عملکرد حوزه شهری در این خصوص را در نشست های بعدی ارائه می دهد .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: اگر توانایی ساماندهی چنین مسائل کوچکی را نداشته باشیم بدون شک قادر به انجام کارهای بزرگ نخواهیم بود و برای یک بار باید در خصوص مانور وانت بارها در سطح شهر یاسوج تصمیم قاطع اتخاذ شود .

احمدی، خواستار تشکیل نشستی با حضور صنعت و معدن و شهرداری در خصوص ساماندهی میدان میوه و تره بار یاسوج شد و تصریح کرد: جهادکشاورزی، شهرداری و علوم پزشکی در این خصوص پس از انجام کارشناسی های لازم تصمیم گیری کنند .

وی در خصوص تامین میوه شب عید خواستار پاسخگویی مسئولان شد و تاکید کرد: برای این مسئله باید به صورت ویژه ظرفیت انبارهای استان سنجیده شود و نسبت به تامین میوه مورد نیاز مردم اقدام گردد .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به عرضه 70 درصدی شیرخام غیربهداشتی در استان، گفت: عرضه شیرخام بدون نظارت، بازی با سلامت مردم است و باید دامپزشکی و دستگاههای مربوطه نسبت به جمع آوری مراکز عرضه غیربهداشتی شیرخام اقدام کنند .

احمدی با بیان اینکه، فروش مرغ زنده و شیرخام پایه معیشتی برخی از افراد است، افزود: در بعضی استانها نسبت به این موضوع برخورد قضایی شده است و به تبع آن مشکلاتی را به وجود آورده است . برای رفع این مشکل باید به سمت راهکارهای کوتاه مدت و بلند مدت باشیم .

وی تصریح کرد: دستگاه های اجرایی صنعت و معدن، علوم پزشکی و جهاد کشاورزی پس از بررسی و شناسایی  موارد تا دو هفته دیگر تصمیم ها و راهکارهای لازم در خصوص عرضه دام زنده و شیرخام در استان را ارائه دهند .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در این زمینه باید به سمت روش های پیشگیرانه رفت و از تشکیل پرونده و اطاله دادرسی در این خصوص جلوگیری شود .

احمدی با تاکید براینکه، باید فرآیند جدیدی در خصوص عرضه شیرخام در استان در پیش گرفته شود، عنوان کرد: ماموریت ما نان بریدن و قطع درآمد مردم نیست بلکه ماموریت ما اصلاح روش ها و کمک به تولید خانوار روستایی است .

وی با انتقاد از کیفیت پایین نان در استان، تاکید کرد: نظارت دقیق بر نانوایی استان ضروری است و کم بودن وزن چانه نان و نرخ ها باید به صورت ویژه رصد شود .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خطاب به مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گفت: در نشست بعدی پس از مطالعه کامل و همراه با پیشنهادات اجرایی در مورد کیفیت نان حضور یابید .

احمدی با بیان اینکه با ارسال پرونده به تعزیرات مشکلی حل نمی شود، افزود: باید از نتایج و دستاوردهای سایر استانها در این راستا استفاده شود .

وی در خصوص استاندارد سازی مصالح ساختمانی، خاطرنشان کرد: تیمی متشکل از اعضای کمیته بحران استان که به منطقه زلزله زده کرمانشاه اعزام شدند در شورای عمرانی و فنی این موضوع را به صورت خاص بررسی و گزارش از آن  ارائه دهند .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد همچنین خواستار ارائه گزارش دستگاه های اجرایی در خصوص عرضه خارج از عرف فرآورده های سوختی در استان شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: