• یکشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-2814-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

بیش از 5000 نفر از مردم کهگیلویه و بویراحمد عضو انجمن اهدای عضو هستند

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از 5000 نفر از مردم نوع‌دوست استان عضو انجمن اهدای عضو هستند.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد غلامعباس سبز در جمع خبرنگاران افزود: در دو سال گذشته ۱۱۰ عضو اهدایی بیماران استان به بدن بیماران نیازمند پیوند زده شد .

وی با اشاره به اینکه جوان‌ترین اهداکننده عضو در این استان کودکی ۱۹ماهه بود، بیان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد از سه استان نخست کشور در زمینهٔ اهدای عضو است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در این هفته نیز اعضای جانباز دفاع مقدس استان که بر اثر سکته مغزی، دچار مرگ مغزی شده بود نیز به بیماران نیازمند اهدا شد .

سبز با بیان اینکه هفت عضو این بیمار به نیازمندان پیوند زده شد، تصریح کرد: اهدای عضو بیماران مرگ مغزی به یک فرهنگ عمومی در بین مردم استان تبدیل‌شده و به‌طور متوسط ۸۲٫۵درصد خانواده‌های بیماران مرگ مغزی در استان برای اهدای اعضای بدن بیماران خود رضایت داده‌اند .

وی میانگین این رقم را در کشور ۷۶ درصد عنون و اضافه کرد: بیش از 5000 نفر از مردم نوع‌دوست استان عضو انجمن اهدای عضو هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: