• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-1185-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

امر به معروف و نهی از منکر با نگاه دولتی و دستوری نهادینه نمی شود

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه، امر به معروف و نهی از منکر از مولفه های مهم دین است و باید بطور بنیادی مورد توجه قرار گیرد، گفت: نگاه دولتی، سازمان یافته و دستوری برای نهادینه کردن امر به معروف و نهی از منکر کار ساز نیست .

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد علی محمد احمدی در نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان، افزود: فرهنگ سازی، نگاه بنیادی و برنامه ریزی از مهمترین عوامل برای زیرساختهای فرهنگی جامعه به خصوص فریضه امر به معروف و نهی از منکر است .

وی بیان کرد: هرگاه خروجی این ستاد در حوزه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی به وضوح مشاهده شد، می توان کارکرد آن را اصولی و مبتنی بر راهبرد دانست .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد، استراتژی اصولی و باورسازانه این ستاد را از دیگر عوامل پذیرش میان افکار عمومی برشمرد و خاطرنشان کرد: اخلاق، پاکدستی، تعهد و مسئولیت پذیری در جامعه از خروجی های مهم ستاد امر به معروف و نهی از منکر است .

احمدی تصریح کرد: در حوزه فرهنگ سازی و نهادینه سازی باورهای دینی خیلی قوی عمل نشده و باید با آسیب شناسی وضع موجود، کاستی ها برطرف شود .

وی ادامه داد: در اسرع وقت نشستی با حضور ائمه جمعه، فرمانداران و نخبگان برگزار شود تا با همکاری و هم افزایی بتوان چالش های اصولی از جمله اعتیاد، طلاق، فقر و فحشا و برخی ناهنجاری ها را مدیریت کرد و کاهش داد .

وی اضافه کرد: وضعیت موجود را مطلوب و مناسب نمی دانم و باید با کار فرهنگی و پیش بینی راهبردهای مناسب، این معضلات را حل کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: