• پنجشنبه ۱۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-1085-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد:

نظام مقتدر جمهوری اسلامی به اغتشاشگران اجازه حرکت به نام مردم بر علیه مردم نمی دهد

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: نظام مقتدر جمهوری اسلامی ایران در راه دفاع از آرمانها، مرزها، خاک، عزت و شرف ایران لحظه ای دریغ نمی کند و اجازه نخواهد داد به نام مردم بر علیه مردم بود.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی در اجتماع بزرگ مردم یاسوج در اعتراض به ناآرامی‌ها و هنجارشکنی‌های اخیر کشور افزود: آفرین بر شما غیور مردان و شیرمردان خطه غیرت، شماهایی که همیشه در موقعیت‌های حساس آماده، زنده و پا به رکاب هستید . درود بر شما و همه کسانی که در جای جای انقلاب اسلامی به دفاع از انقلاب، ایران و به دفاع از ولایت به صحنه آمدند.

وی با بیان اینکه حادثه ای رخ داد، اعتراض بود و اغتشاش یک مفهوم را همه پسندیدند و حق دادند و یک مفهوم را همه نپسندیدند جزء کسانی که دل در گروه بیگانه داشتند، بیان کرد:

نماینده مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: همه گفتند اعتراض حق مردم است گرچه دیر گفته شد اما همه پذیرفتند و اغتشاش و آشوب حق آشوبگران و اغتشاشگران نیست چراکه این اقدام زشت به نام مردم، بر علیه مردم بود.

آیت الله ملک حسینی تصریح کرد: آنان که فریب خوردند یا دچار خود تحریکی هستند و تحریک شدند اینها بدانند نظام جمهوری اسلامی ایران مقتدر است و در راه دفاع از آرمانها، مرزها، شهرها، خاک، عزت و شرف ایران لحظه ای دریغ نمی کند و هرگز اجازه نخواهد داد که به نام مردم برعلیه مردم بود.

وی ادامه داد: ایران کشور پاک‌زاده‌ها بود نمی‌دانم مگر ناپاک‌هایی پا به عرصه دنیا گذاشتند که حریم قرآن و مسجد را هم می‌شکنند؟ اگر بی‌غیرتی‌ها و بی‌عفتی‌ها به این منوال باشد در آینده خطرناکتر خواهد بود.

این عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: اُف بر اغتشاشگران و آشوبگران، داشت صدایی از حلقوم کسانی که از فقر استخوانشان خُرد شده بود، شغل نداشتند و بیکار بودند در می آمد، شعار "مرگ بر فساد"، "مرگ بر اختلاس"، "مرگ بر بیکاری"، "مرگ بر فقر"، "مرگ بر تبعیض" سر می دادند اما خوی استکباری اجازه نداد این شعارها از زبان انسانهای مظلوم خارج شود و اعتراضات آنها مصادره شد.

آیت الله ملک حسینی تاکید کرد: اعتراض بی اجازه اما به حق بود گرچه زمان و مکان انتخاب شده برای این اعتراضات درست نبود چراکه به وحدت نیاز داشتیم، اما اُف بر اغتشاشگران و آشوبگران که این صداها را در گلو خفه کردند و شعارهای زشت را جایگزین کردند. چرا قبل از این اعتراضات فریاد نمی زدیم؟ چرا وقتی رفیق بود نگفتید حالا که رقیب است می گویید؟ غیرت را باید همیشه کشید و حرف حق را همیشه زد.

وی گفت: شعارهای معیشتی که مردم دادند همه گفتند این شعارها حق آنها بود اما چرا امروز حرکت های اعتراضی را حق می شماریم؟ چه کرده ایم؟ چرا سخن حق مردم را بازگو نکرده ایم؟ چرا نصیحت نکرده اید؟ چرا مسئولان نصیحت رهبر را گوش نکرده اند تا کار به اینجا بکشد؟ باید همیشه بیدار بود و از حقوق مردم دفاع کرد.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه سه سخن با مسئولان مقننه، اجرایی و قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد و کشور دارم، افزود: کسانی که قانون در دست شماست مگر می شود قانون خوب باشد و به سرعت در ذیل آن تخلف و اختلاس کرد؟، بجای کار بیکاری بیاورد؟ و بجای غنا فقر بیاورد؟ بنابراین برخی قانین باید اصلاح شود و می دانم امروز بسیاری از رجال و شخصیت های کشور به این نکته اذعان کردند که آفرین بر آنها البته دیر گفتند اما خوب اذعان کردند.

آیت الله ملک حسینی افزود: بسیاری از سودهای بانکی که قانونی است ثروت می دهد اما بازپس می ستاند، خانه می سازد اما مصادره می کند، کارخانه می سازد اما تعطیل می کند، زمینی را آباد می کند سپس خشک می کند که این نتیجه عمل نکردن به یک آیه است؛ "يَمْحَقُ اللّهُ الرِّبا و يُرْبِي الصَّدَقاتِ" بنابراین باید فکر دیگری کرد.

وی بیان کرد: اگر از یک سو تکاثر و سیاستی بر پایه تراکم مال نه بر پایه کار، تجارت و تولید شکل گرفته این مولود یک قانونی است که باید اصلاح شود.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در قانون کار، کار باید مورد حمایت قرار گیرد. در قانون کار که گاه از کارگر و منفعت کارگر دفاع می کند و گاه از کارفرما و منفعت او، این قانون نمی تواند به نفع کار و تداوم کار باشد بنابیران قانون باید به نفع کار و تداوم کار باشد تا به مصلحت کارگر و کارفرما باشد و گفته شده که گاهی بیکاری ها مولود بندهایی از قانون کار است.

آیت الله ملک حسینی با اشاره به حقوق های نجومی تصریح کرد: کسانی که حقوق نجومی گرفتند و دست در بیت المال کردند و این حقوق ها را برداشتند چرا نکوهش کردیم؟ همه با قانون برداشتند و طبق قانون به حساب آنها ریخته شده است بنابراین باید قانونی گذاشت که حقوق نجومی نباشد، انسانهایی این حقوقها را دریافت کردند که ناپاک نبودند، بلکه قانون این حقوق ها را به حساب آنها ریخت، این چه قانونی است که این چنین می کند؟  قانونی که منافع بخشی، منطقه، شهر و استانی را لحاظ می کند بنابراین این قانون باید تغییر کند.

وی ادامه داد: ایران بومش ایران است و همه مسلمان هستند و کسانی که اهل کتابند ملتزم به قوانین و آرمانهای اسلام شدند، چه مصیبتها دیده یام از بوم گرایی هایمان و استان گرایی هایمان، شهرستان گرایی هایمان که امروز خرد شده و یک روستا بوم می شود و یک روستا غیر بومی و این مسایل نفرت در جامعه ایجاد کرده است و این نفرت ها غده های چرکین شده که روزی سرباز می کند کما آنکه سر باز کرد.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: کسی که خانه پدرش مصادره شود، زمین کشاورزی پدرش مصادره شود و سایر مسایل دیگر اینها به نفرت تبدیل می شود و این نفرت ها در خیابان با صدا بلند می شود، اعتراض می شود نه اغتشاش که باید فکری کرد.

آیت الله ملک حسینی با اشاره به قانون احزاب بیان کرد: این قانون به ظاهر خوب بود اما چرا در این قانون احزاب مرد نمی شوند که مسئولیت یک تجمع را از ابتدا تا انتها علیه فساد و تباهی برعهده بگیرند. اگر چه نظام حزبی را شخصا و به لحاظ نظری نمی پذیرم اما قانون است باید بروی چشم بگذاریم اما قانونی که نباید احزاب مسئولیت پذیر و مرد بپرورد به درد چه می خورد؟

وی تاکید کرد: قانونی در جامعه مهم است که به انسانها حریت، آزادگی و مردانگی دهد، قانونی که دست برخی ها را باز می کند و دست برخی ها را می بندد این چه قانونی است؟ قانونی که مبتنی بر او سیاستهای طراحی می شود که یک پس از دیگری با موفقیت به نتیجه نمی رسد باید اصلاح شود.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: هر دولتی در نتیجه سیاستهای اقتصادی دولت گذشته سیر و تلاش می کند، فحش ها را بی اساس به یک زمان و یک مسئول می دهیم سیاستهای اقتصادی برای به نتیجه رسیدن زمان بر است اما آیا نتیجه داد؟ اگر نتیجه نداد باید تغییر کند. اگر قانون مالیاتی است این قانون می تواند از کسانی که مثل کارمندان مالیات اندک می دهد، بستاند اما نمی تواند از کسانی که ثروت های افسانه ای دارند بستانند این چه قانونی است؟ باید فکری کرد.

آیت الله ملک حسینی خطاب به مجریان کشور تصریح کرد: این انتقادات اول به کسانی وارد است که می بینند و سکوت می کنند نه کسانی که فرزندان ما هستند. مردم، مسئولان جدای از شما نیستند و غریبه نیستند چه شده است که در موقعیت یک مسئول چنین اتفاقاتی رخ می دهد که گله می کنیم.

وی ادامه داد: اتفاق زشتی که در کنار فقر و فساد و بیکاری افتاده است و زشت تر از اینها تبعیض است. فقر، بیکاری قابل تحمل است در صورتی که توزیع شود اما تبعیض قابل توزیع نیست، ما مردم هستیم که مسئولان را فراخوان به تبعیض می کنیم، گاه به نفع خودمان تبعیض را می پذیریم و در کنار این تبعیض تحقیر مردم است و با مردم بگونه ای سخن گفتن که انگار مردم نمی فهمند این توهین به مردم است پس آمار دادن به مردم باید درست باشد، وعده قابل اجرا به مردم داده شود و امید دادن به مردم باید صادقانه باشد.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: نابرابری ها درد به دل چه کسی نیاورده است مگر نه اینست که گاه تمام اعضای یک خانه سرکار هستند و تمام اعضای یک خانه بیکارند، این نابرابری را چه کسی باید پاسخ دهد؟ نابغه ها، لایق ها و آزمون داده ها بیکارند و کسانی که در موقعیت اندک علمی هستند بکار گمارده می شوند، فردی در آزمون رتبه اول شده اما در گزینش کمرش را شکسته اند.

آیت الله ملک حسینی افزود: اگر قانون بودجه درست باشد چنانچه نتوانیم عدالت را بر اساس شاخص‌ها تعریف کنیم آیا مردم به ما لبخند می‌زنند؟. اعتراض مردمی که همه پذیرفتیم خیز مردم علیه مسئولان نبود بلکه خیزش انقلاب علیه کسانی بود که مدعی انقلاب و آرمانهای انقلاب بودند اما عمل نمی کردند. این فریاد دیگر از انقلاب علیه من که مدعی انقلاب بودم، بود بنابراین باید اصلاح شوند. اگر این برنامه ریزی ها و بودجه ریزی ها تبعیض آمیز باشد به هر بهانه ای نفرت می آورد اما اگر اعتراض به حق صدایش بلند شد و مردم نتوانستند ان را به نام خود مصادره کنند دامن و آتشش همه را خواهد گرفت.

وی گفت: مردم هرگز نگاه گرایشی سیاسی چپ و راست نخواهد داشت و دولت‌ها را تفکیک نمی‌کنند نگاه آنها به حاکمیت است اگر مشکلاتشان معقول حل شد می پذیرند و اگر مشکلی قابل حل نیست می‌پذیرند اما هرگز نابرابری، تبعیض، باندبازی، بومگرایی نکبت که منجر به سهم‌خواهی می شود، را نمی‌پذیرند.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: مردم در قانون خصوصی سازی منتظر اتفاق مبارکی در لاغر شدن بدنه دولت بودند اما دولت فربه شده است. عدم شفافیت‌سازی موجب افزایش فساد است و مردم می‌شنوند پیمان‌ها در وسط راه تغییر می‌کند عصبانی می‌شوند، مردم ناراحت می شوند که نالایق‌ها به صد بهانه تشویق و ستایش می‌شوند و لایق‌ها به بهانه‌هایی کنار گذاشته می‌شوند. آیا در میان لایق ها همفکر و همکار برمی گزینیم یا در میان همراهان همکار برمی گزنیم که این مسایل نفرت می آورند.

آیت الله ملک حسینی عنوان کرد: چرا مسئولان گاه پنهان می‌شوند و وقت شنیدن انتقاد را ندارند کدام یک از ما امروز نگفته‌ایم اعتراض حق است آیا اگر فردا اعترضات و انتقادها معطوف به ما شد می پذیریم؟ اینها نفرت می‌آورند باید فکر کرد و چاره ای اندیشید، این حرف‌ها را نمی‌گویم که تحریک کنیم، لعنت خدا بر کسی که می خواهد بر فکر و شعور مردم موج سواری کند اما این سخنان حرف‌هایی است که همه می نالید و می فهمید و به مسئولان تذکر داده شده که مسئولان جدای از مردم نیستند. ما مردم باید رویکردمان را اصلاح کنیم مردم گاه این نابرابری ها را با توجه به موقعیت هایی که بدست می آورند، فشاری که به مسئولان می آورند، سهم خواهی می کنند و رقم می زنند بنابراین همه باید خودمان را اصلاح کنیم.

وی خطاب به مسئولان قضایی گفت: بسیاری از رفتارها، تبعیض در احکام، بستر فراهم بودن برای حکمی را از قاضی گرفتن، اعتناء نکردن به حقوق مردم، جریمه های بزرگ برای جرم های اندک و و جریمه های خُرد برای جرم های بزرگ، عدم وحدت رویه در این شهر و آن شهر و عدم نظارت به موقع که موجب اختلاس و فساد می شود نفرت می آورد. قوه قضائیه دیدبان نظام است باید رصدگری اش مداوم و عملکردش همراه با مقاومت باشد اما این رصد گری نباید دیر هنگام باشد بلکه باید صریح و زودهنگام باشد. مردم پول را در بانکی به نام ملت و ملی، موسسه یا صندوقی نمی گذارند، والله مردم پولشان را در صندوق اعتماد به حاکمیت شان می گذارند.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: قدر انسان‌های پاک، فقیر، مظلوم و بیکار ایرانی را که وقتی متوجه شدند تفاله های غرب، و استکبار، بازی داده های رسانه های غربی و تحریک شده های امپریالیسم می خواهند از مطالبات به حقشان سوء استفاده کردند راه خود را از اغتشاشگران و آشوبگران جدا کردند را بدانیم و بترسیم از روزی که کنار نکشند.

آیت الله ملک حسینی خطاب به مردم عنوان کرد: همه ما مردم ناشکر و ناسپاس انقلاب هستیم، انقلاب کم خدمت کرد؟ چرا پدران برای فرزندانشان دیروز کشور و استان خود، شکم های گرسنه و رنج ها و بدبختی های گذشته را نمی گویند تا خدمات مسئولان پاک را تقدیر و شکر گذاری کنند. اگر بجای شکران انقلاب کفران انقلاب را کنیم آنچه بدست آورده ایم از دستمان می رود.

وی تصریح کرد: برخی از گلایه‌های مردم بی‌اساس است همه فریاد می‌زنیم بیکاری معضل اعتیاد است اما 53 درصد کسانی که در دام این بلای خانمان‌سوز هستند شاغل هستند و 47 درصد یا بیکار هستند یا در سن شغل قرار ندارند.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: عامل مشکلات اجتماعی بدتربیتی است، آیا وضعیت خیابان‌ها و حجاب خوب است؟ خجالت می‌کشم این حرف را بازگو کنم اما واقعیتی است که بیاد بگویم اگر این بی‌عفتی‌ها ادامه پیدا کند فرزندانی متولد می‌شوند و کسانی می‌آیند که به هیچ کسی رحم نمی‌کند. ایران مهد پاکزادان بود تن دادن به شبکه های ماهواره یا اتفاقی را باعث شده که اگر امتداد پیدا کرد انسانهایی خواهد آمد که به  هیچ چیزی رحم نخواهند کرد.

آیت الله ملک حسینی بیان کرد: خطاب به مردم استان بیان کرد: برخی مردم استان با سرمایه گذاران معارضه می کنند و بعد رشد استان را می خواهیم و با هر حرکت توسعه ای درست یا نادرست که می خواهد ایجاد شود به معارضه بر می خیزید هرگاه حق شما بود وظیفه همه مسئولان دارند که از شما دفاع کنند اما در برابر هر معارضه بی جای شما می ایستیم. حق ندارید جلوی رشد اقتصادی، صنعتی و گردشگری را بگیرید اگر حق دارید باید به شما داده شود اما اگر توقع بی اساس است باید در مقابل زیاده خواهی ها ایستادگی شود.

وی گفت: خسارت‌های که در نتیجه این حرکت زشت آشوبگران بود هر چه سریع‌تر جبران شود البته بهترین جبران خسارت برای مردمی که برای منافع کشور از حق خود گذشتند اصلاح و تغییر رفتار مسئولان است.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اقدامات تحسین‌برانگیز نیروهای ارزشی و انقلابی در برابر آشوبگران اضافه کرد: مسؤولان نسبت به نیروهای انقلابی و ارزشی مهربان باشند، مبادا اختلافات سیاسی شما را از حق دور کند و مشکلات را بر گردن رقیب و خوبی‌ها را به رفیق نسبت بدهیم همه باید برای اعتلای ایران اسلامی در سایه رهبری مقام معظم رهبری تلاش کنیم.

به گزارش ایسنا، همزمان با مردم شهر یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد امروز پنجشنبه، 14 دی ماه در سایر شهرها و بخشهای این استان با حضور در یک راهپیمایی خودجوش، تجمعات اخیر و حوادثی که برخی موارد به آشوب و اغتشاش انجامید را محکوم کردند .

در این راهپیمایی‌ها مردم با سردادن شعارهای "مرگ بر آمریکا"، "مرگ بر اسراییل" و "مرگ بر ضد ولایت فقیه"، "غارتگر بیت المال اعدام باید گردد" و "اصلاح اقتصادی احیاء باید گردد"  از آشوب‌های اخیر اعلام برائت کرده، و خواستار پایان دادن به این تجمعات شدند .

هم‌چنین در این راهپیمایی‌ها مردم با در دست داشتن پلاکاردهایی، خواستار توجه دولت به مطالبات مردم شدند.

قطعنامه ای 5 ماده ای در پایان این راهپیمایی قرائت شد و شرکت کنندگان با فریاد «الله اکبر خامنه ای رهبر» مفاد آن را تأیید کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: