• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-3084-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

۸۷ درصد جمعیت یاسوج تحت پوشش شبکه جمع آوری فاضلاب است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۸۷ درصد جمعیت شهر یاسوج تحت پوشش شبکه جمع آوری فاضلاب قرار دارد .

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد سید علی لدنی نژاد در نشست اقتصاد مقاومتی استان افزود: توسعه شبکه جمع آوری فاضلاب شهرهای استان از جمله هدفگذاری های انجام گرفته است .

وی با اشاره به قیمت تمام شده هر متر مکعب آب در استان، بیان کرد: قیمت تمام شده هر متر مکعب آب در استان ۱۲۰۰تومان است و این در حالی است که تنها ۳۰۰تومان برای هر متر مکعب دریافت می شود .

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: دولت برای هر متر مکعب آب ۷۰ درصد سوبسید(یارانه)  پرداخت می کند .

لدنی نژاد با بیان اینکه برون سپاری خدمات و پروژه ها در دستور کاری آب و فاضلاب است، بیان کرد: در این حوزه توجیح مالی و جذابیت نقش مهمی را ایفا می کند .

وی ادامه داد: در راستای برون سپاری تصفیه خانه فاضلاب شهرهای سی سخت و چرام ۴ بار  آگهی واگذاری انجام گرفت تا اینکه آب و فاضلاب کشور با توجه به عدم استقبال در استان بر اجرای این پروژه ها از محل اعتبارات عمرانی تاکید کرد . همچنین ساخت تصفیه خانه فاضلاب شهر سی سخت در حال اجراست .

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد از تلاش برای واگذاری پروژه های اصلاح و توسعه شبکه آب شهرهای مادوان و یاسوج با بکارگیری روش های اجرا شده در برخی از استان های دیگر خبر داد و اضافه کرد: در رابطه با پروژه های فاضلاب شهرهای باشت و لنده نیز طرح برون سپاری مجدد مورد نظر است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: