• سه شنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-2984-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

طرح هادی بیش از ۷۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار کهگیلویه و بویراحمد تهیه شده است

مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح هادی بیش از ۷۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار در این استان تهیه شده است.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد "ابراهیم فرزانه" در نشست بررسی مصوبات سفر مسئولان کهگیلویه و بویراحمد به دو بخش محروم دیشموک و چاروسا افزود: این استان دارای 1700 روستا بوده که از این تعداد بیش از 700 روستای بالای  20 خانوار دارند که همگی طرح هادی آن‌ها تهیه شده است.

وی بیان کرد: بخش دیشموک دارای 101روستا بوده که از این تعداد 43 روستا بالای 20 خانوار جمعیت دارد که تاکنون طرح هادی در 10روستای آن اجرایی شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: همچنین بخش چاروسا دارای 177 روستا بوده که از این تعداد 64روستا بالای 20 خانوار جمعیت دارند که طرح هادی در 11روستای آن اجرا شده است .

فرزانه با بیان اینکه طرح هادی در هیچ کدام از روستاهای دو بخش دیشموک و چاروسا به طور کامل اجرا نشده است، تصریح کرد: اجرای بیش، بازگشایی، زیرسازی معابر، آسفالت از محل قیر رایگان، احداث دیوار حائل، جداره سازی، سنگ فرش و احداث کانال از جمله عملیات انجام شده در برخی روستاهای این استان است .

وی ادامه داد: ایجاد پارک محله‌ای، فضای سبز و فضاهای تفریحی، آسفالت کوچه‌ها و معابر، بهسازی معابر، جدول‌گذاری، روشنایی معابر از جمله‌ کارهایی بوده که در قالب طرح هادی در روستاهای استان اجرا شده است .

مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: اجرای طرح هادی روستایی در روستاهای کهگیلویه و بویراحمد می‌تواند سبب ایجاد و فراهم کردن امکانات مناسب و توسعه روستاها و جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها شود.

به گزارش ایسنا، مصوبات سفر یک ماه پیش استاندار کهگیلویه و بویراحمد به دو بخش دور افتاده و محروم دیشموک و چاروسا از توابع شهرستان کهگیلویه در جلسه ای به ریاست استاندار با حضور مدیران کل، فرماندار و بخشدار این شهرستان مورد بررسی قرار گرفت.

در این نشست 18 مصوبه سفر در حوزه راه روستائی، آب آشامیدنی، فضای آموزشی، گاز رسانی، طرح هادی، ایجاد نمایندگی ثبت احوال، استقرار شعبه بانک کشاورزی، مراکز بهداشتی، برق رسانی، پوشش شبکه تلوزیونی و ذخیره سازی سوخت مورد برسی قرار گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: