• سه شنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-2514-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

توسعه زیرساخت های روستایی کاهش مهاجرت و جلوگیری از حاشیه نشینی را در پی دارد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: خدمات رسانی و توسعه زیرساخت های روستایی به کاهش مهاجرت و جلوگیری از حاشیه نشینی در استان کمک می کند.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد " علی محمد احمدی" سه شنبه، 12 دی ماه در نشست بررسی مصوبات سفر به بخش های چاروسا و دیشموک افزود: ضرورت دارد که توسعه و خدمات رسانی به روستاها با درنظر گرفتن شرایط مهاجرت و جمعیت انجام شود و در مناطقی از کشور که جمعیت آن زیر بیست خانوار است، هزینه های توسعه برای زیرساخت هایی که چند مدت بعد به دلیل خالی از سکنه شدن آن مناطق بدون استفاده می شود، ظلم به کشور است .

وی بر استفاده از زیرساخت های سیار برای خدمات رسانی در حوزه هایی مانند مدارس برای مناطق با جمعیت زیر بیست خانوار تاکید و بیان کرد: بکارگیری زیرساخت های ثابت در مناطق با مهاجرت بالا و احتمال بالای خالی از سکنه شدن، هدررفت هزینه را به همراه خواهد داشت .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اجرای پروژه های مختلف در استان خاطرنشان کرد: مدیران باید اطلاعات کافی نسبت به جزئیات و مشکلات پروژه های مربوط به حوزه خود داشته باشند .

احمدی مشکلات زیادی از پروژه ها را به دلیل ضعف نظارت ها دانست و تصریح کرد: کمبود اعتبارات به تنهایی نمی تواند دلیل کاهش روند ساخت و تعطیلی ساخت پروژه ها باشد .

وی خواستار اطلاع رسانی دقیق مدیران در حوزه پروژه ها به فرمانداران شد و ادامه داد: بازدید فرمانداران از پروژه های اجرایی از جمله مواردی است که توسط فرمانداران انجام می شود .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به پروژه های راه و شهرسازی در حوزه بخش های چاروسا و دیشموک عنوان کرد: هدفگذاری برای پیشبرد سرعت تکمیل این پروژه ها انجام خواهد شد و دستگاه متولی باید نسبت به بهبود شرایط پیشرفت پروژه ها اقدام کند .

احمدی تاکید کرد: سفر به تمام بخش ها و مناطق استان در راستای احصای مشکلات و هدفگذاری برای رفع آنها در دستور کار است و حضور تمام مدیران کل در سفرها ضروری است.

به گزارش ایسنا، در این نشست مصوبات سفر یک ماه پیش استاندار کهگیلویه و بویراحمد به دو بخش دور افتاده و محروم "دیشموک" و "چاروسا" از توابع شهرستان کهگیلویه در جلسه ای به ریاست استاندار با حضور مدیران کل، فرماندار و بخشدار این شهرستان مورد بررسی قرار گرفت که در این نشست 18مصوبه سفر در حوزه راه روستائی، آب آشامیدنی، فضای آموزشی، گاز رسانی، طرح هادی، ایجاد نمایندگی ثبت احوال، استقرار شعبه بانک کشاورزی، مراکز بهداشتی، برق رسانی، پوشش شبکه تلوزیونی و ذخیره سازی سوخت مورد برسی قرار گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: